Viis tehnoloogiat, mis muudavad sülearvutid jälle põnevaks

Kui vahepeal on tunne, et ega sülearvutite juures väga palju midagi uuendada ja muuta enam pole, siis tegelikult on tulemas jälle hulk uusi lahendusi, mis kaasaskantavad arvutid huvitavaks muudavad. Siin on viis sellist värskendust, mida võib oodata ja mis mõnes nišiarvutis ongi juba kohal.

Lisamoodulid, mis teevad kergest masinast võimsa töölooma

Kui tavaliselt peab valima, kas võtta kerge ja õhuke sülearvuti ning pärast raskelt ohates tuleb ikkagi kulutada eraldi võimsa mänguarvuti peale, siis varsti ei pea see enam ainult nii olema.

Graafikakaartide tootjad on juba teinud ja tulevikus teevad veelgi selliseid võimsaid videokaarte, mille saad lisamoodulina oma õhukese sülearvuti külge ühendada ning siis võib juba mängida ka. Protsessor võib kergel masinal päris võimas olla, neid tehakse ka mobiilsetele seadmetele häid ja kiireid. Vahetatavaid akusid ei paista uute mudelitega tagasi tulevat, aga nüüd on akupangad nii võimsad, et üle USB C saad neist laadida ka sülearvutit ja akuiga pikendada.

Lisamooduliks võib olla veel vahetatav raadiokaart või veebikaamera. Kui tahad kodus töötada, lisad kiirema WiFi kaardi, mujal aga mõne pikema välisantenniga mobiilse andmeside mooduli.

Kadunud masina träkkimine

Mobiilides on GPS-id, sülearvutites mitte eriti. Ka pole enam väga populaarsed GPS-id, mis ripuvad kaasas juhtmega USB pesast. Küll aga võivad paljudesse äriarvutitesse tulla sisemised GPS-moodulid, mis aitavad kaduma läinud seadet jälitada või tööülesannetega seoses masinast kas kohale juhendada või optimaalseid teekondi soovitada.

Kadunud sülearvuti jälitamine võib aga firmale olla olulise tähtsusega, kui seal on peidus tähtsad andmed. Mis siis, et enamasti on krüpteeritud andmetele kõrvalistel raske ligi saada, kuid hea oleks ikkagi kadunud masin tagasi saada.

Juhtmevaba laadimine

Mobiilidel on see olemas, isegi nutikellasid saab juhtmevabalt laadida, miks mitte siis ka sülearvuteid? Laadija kaasas tassimine ja laua alt pistikupesa otsimine on tüütu. Pealegi on igal arvutil oma spetsiaalne adapter. Pisut leevendab seda adapteriuputust juba saabuv USB C pesast laadimine, aga veel lihtsam oleks oma arvuti panna lauale ja see laeb sealt ennast ise. Saab rahus juhtmevabalt tööd teha.

Juhtmeta laadimisel on omad standardid ning seega saab ükskõik millist arvutit ükskõik millisel juhtmevaba laadimise pinnal laadima hakata. Kontorimööblisse on juba integreeritud juhtmevabasid mobiililaadijaid, varsti tulevad ka arvutit laadivad lauad.

Mitu ekraani

Asus ja HP on selliseid masinaid juba teinud – lisaks põhiekraanile leidub lisaekraan, millelt saad vaadata neid asju, mis ühele ekraanile ära ei mahu. Kuid see aeg on veel ees. Üks koht, kuhu on hea sülearvutil lisaekraan peita, on näiteks puuteplaat. Miks mitte see tehagi lisaekraaniks? Puutetundliku pinnaga saab seda vajadusel hiire juhtimiseks kasutada, vajadusel aga lisamenüüdeks või lisakohaks programmide jooksutamisel. Lenovo on teinud Yoga seeria mudeli, kus klaviatuuri poolne osa on üleni puuteekraan, kuhu tippimise ajaks kuvatakse klaviatuur, aga muul ajal võib teise puuteekraaniga teha aga hoopis midagi muud.

5G ja internet kõikjal

Praegu oleme me igapäevases töös sõltuvad kiirest WiFist ja LAN pesad hakkavad uutest arvutitest juba ära kaduma. 5G tulekuga pole enam ka WiFi võrku põhjust otsida, kiirused on peaaegu samad. Seega tuleviku arvutis on kiire Internet alati olemas ja selle pärast ei pea muretsema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.