Sülearvutid

Windows 10 võib muutuda pilveteenuseks

Rubriiki toetab

Peagi võib Windowsi operatsioonisüsteemi tellida endale kuutasuga pilveteenusena, ilma et oleks vaja seda arvutisse installida. Windowsi pilveteenus võib välja tulla 2021. aasta kevadel.

Sellest andis märku Microsofti töökuulutus, kus otsiti töötajat Microsoft Cloud PC tiimi, mille põhjal tegi ZDNet järelduse, et Microsoftil on plaanis operatsioonisüsteem virtuaalseks teha ja pakkuda seda ka kuutasu eest pilveteenusena.

Windowsi pilveteenus pakub “töölauda kui teenust” (Desktop as a Service), mis tähendab, et sul võib olla ükskõik milline arvuti, kuid pilveteenusega saad alati oma asjadele üle Interneti ligi ja Windowsi kogemuse igast seadmest. Selline lahendus võib eriti hästi sobida ettevõtetele, kus saab töötajate enda arvutitele pakkuda turvalist kontori töökeskkonda, ilma et kodustesse masinatesse oleks vaja paigaldada firma tarkvara.

Windowsit jooksutatakse vastavast Microsofti pilveserverist ja sinna edastatakse vaid kasutaja klahvivajutused-hiireliigutused. Server ise saadab üle võrgu tagasi kasutaja arvutisse ekraanipildi. Kui Microsofti Azure´i server on võimsam, kui kasutaja enda riistvara, siis saab ta kuutasu eest ka mõne nõrgema arvutiga kasutada jõudlust, milleks oleks muidu vaja näiteks võimekamat ja kallimat lauaarvutit. Nii saab korraliku tööjaama võimekust kasutada ükskõik kus kohas kasvõi oma õhukese ja kerge sülearvuti tagant.

ZDNeti andmetel võib Microsoft tulla välja uue teenusega järgmisel kevadel.

Tegemist pole päris esimese sedalaadi uudisega, sest juba 2014. aastal räägiti palju peagi välja tulevast virtuaalsest Windowsist ehk Windows 365st. Paraku siis seda ei juhtunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.