Teadus ja tulevik

FOTO: Esimese Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi võitsid Taltechi tudengid

Fotol Ülo Pärnitsa austuseks loodud skulptuuri ees Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits ja Taltechi üliõpilastiim. Foto: Marek Metslaid

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

AS Mainori nõukogu otsustas eile anda esimese Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi Taltechi tudengitiimile, mille töö käsitles Ülemiste linnakus kogutavatest andmetest lähtuvate uute ärivõimaluste loomist.

AS Mainori nõukogu esimehe Guido Pärnitsa sõnul on Ülo Pärnitsa nimelise iga-aastase stipendiumi konkursi eesmärk otsida lahendusi, kuidas teha Ülemiste linnakut targemaks. „Stipendiumifondi  eesmärgiks on toetada ettevõtlusharidust ning tõsta esile tugevaid tudengitöid, kus on esitatud praktilised ettepanekud Ülemiste City arendajatele. Esimese stipendiumi välja andmine on märgilise tähendusega, et rakendada linnakus teadustöö edasiarendusest sündinud innovatiivseid lahendusi,“ lisas Pärnits.

5000-eurose stipendiumi võitnud Taltechi tudengitiimi kuulusid Dagmar Teppe, Martin Kiil, Andrei Engels ja Anastassia Tretjak. Juhendajateks olid Prof. Jarek Kurnitski ja Alo Mikola. Üliõpilastiimi täpsem eesmärk oli uurida Ülemiste linnaku kahe büroohoone Öpiku maja ja Bernhard Schmidti maja tunnetuslikku sisekliimat ning saadud andmete analüüsi.

Stipendiumi pälvinud uurimisrühma liige Martin Kiil tunnistas, et tudengid said projektiga elulise kogemuse turul tegutsemisel. „Teoreetilise õppe kõrval on teadmiste proovilepanek reaalsete klientidega suheldes, koostades ajakavasid ja tegevusplaane väärtuslik õppetund. Seejuures just Ülemiste City kui nõudliku kliendiga oli tohutu privileeg koostööd teha. Linnakul on suur potentsiaal olla üks Eesti ehitussektori teerajajaid,“ ütles Kiil. Ta lisas, et neil on väga hea meel, et said tänu stipendiumile olla osa ja panustada targa linna arengusse ning soovitas ka teistel tudengitel väärtusliku kogemuse saamiseks Ülo Pärnitsa stipendiumi konkursist osa võtta.

2019. aasta stipendiumi konkursile on võimalik kandideerida 28. novembrini kõigil tudengitel üle Eesti. Täpsemat infot stipendiumi kohta leiab aadressilt taltech.ee/arengufond.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.