Teadus ja tulevik

TTÜ soovib, et sa nende tiiva alla oma idufirmat looma tuleksid

Rubriiki toetab

Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ootab kõiki ettevõtlikke kesk-, kutse- ja kõrgkooli õppureid, olenemata vanusest, oma idufirmat ehitama ja arendama.

19. veebruaril algava kolmekuulise äriideede kasvuprogrammi jooksul jagavad Eesti edukate idufirmade juhid ja praktikud oma kogemusi, õnnestumisi ja õppetunde. “Igale meeskonnale leitakse mentor, kes oskab neid nõustada ja suunata just nende ideega seotud valdkonnas,” lubas TTÜ Mektory uusettevõtluse talituse koordinaator Kristy Tättar, lisades et programmiga liitumine on tasuta. “Isegi, kui maailma muutvat ideed pole veel tekkinud, aga soovid mõne asjaliku meeskonnaga liituda, siis oled teretulnud.”

Moodustatavatest kahe- kuni viieliikmelistest meeskondadest peaks pooled osalejad olema õppurid. Kevadsemestri programmi eesmärk on aidata meeskondadel jõuda teenuse valideerimiseni turul ja esimese müügini.

Alates 2015. aasta sügisest on STARTERtech programmist osa saanud peaaegu 800 ettevõtlikku õppurit 200st meeskonnast, kellest mitmed on hiljem edukalt osalenud erinevatel konkursitel Eestis ka välismaal. Näiteks pälvis 2017. aastal kevadise STARTERtechi parima meeskonna tiitli Ethico Foods, kes võitis septembris Kopenhagenis toimunud University Startup World Cup’il GreenTech peaauhinna, millega kaasnes ka 5000 dollari suurune auhinnaraha.

Möödunud sügisesemestri STARTERtech programmi võitja ArtiSun tõi selle kuu alguses Soomes Oulus toimunud Polar Bear Pitching võistluselt koju peaauhinna 10 000 eurot ja auhinnareisi Hiina Silicon Valleysse. “See kogemus ei oleks kindlasti saanud teoks ilma TTÜ Mektory koolituseta,” ütles taimekasvatuseks mõeldud valgustehnoloogiat arendava ArtiSuni meeskonnaliige Tatsiana Zaretskaya.

2018. aasta kevadsemestri äriideede arendusprogrammi STARTERtech Advanced avaüritus on 19. veebruaril kell 17.30-20.30 TTÜ Tudengimajas.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.