Turvatehnika

Kontaktivaba pangatehing muutus turvalisemaks: pangakaardid saavad sõrmejäljelugejad

Rubriiki toetab

Loome turvatunnet –
muidugi tehnoloogia abil!
Tutvu teenustega

Ühendkuningriigi üks suurimaid panku NatWest alustas äsja kolmekuist katseperioodi, kus testitakse biomeetrilisi krediitkaarte. Projekt on tehtud koostöös MasterCardi ning Gemaltoga ja viiakse läbi firma 150 kliendiga.

Kui kontaktivaba makse ületab 30 naela piiri, saavad kliendid tehingu läbi viimiseks kasutada oma sõrmejälge. Pangaautomaate kasutades peavad inimesed siiski veel PIN-koodi sisestama, ent internetimaksed on samuti uudse kaardiga lubatud.

Kasutajad saavad sõrmejälje registreerida juba oma kodus, kui jälg on kaardile “lukustunud”, ei saa seda enam muuta. Biomeetriline informatsioon jääb kaardile ning seda ei jagata mitte ühegi kaupmehe, pilveplatvormiga ega pangaga.

Panga esindajate sõnul on biomeetrilised kaardid sisuliselt samasugused, nagu konventsionaalsed kaardidki. Eelmise aasta statistika alusel tehti Ühendkuningriigis 7,4 miljardit kontaktivaba makset, mida oli 31% rohkem kui näiteks 2017. aastal. Lisaks arvab NatWest et biomeetrilised kaardid muutuvad kiirelt igapäevaseks nähtuseks.

Pangakaardid pole ainus valdkond, kus biomeetriat aina enam kasutatakse. Lisaks mobiiltelefonidele ning Apple’i Face ID-le, on biomeetria laialdaselt levima hakanud transpordivaldkonnas, eriti näiteks lennujaamade turvakontrollides.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.