Uudis

170 Eesti kooli saavad peagi Huawei ruuterid ja tulemüürid

Foto: Raul Mee

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) soetab hanke raames kohtvõrgu seadmed ja vajalikud teenused kuni 170 Eesti üldhariduskooli jaoks. Hanke võitis võitis AS Dateli ja Huawei ühispakkumine, mille osaks on WiFi tugijaamad, kommutaatorid, tulemüürid ning juhtsüsteemid koos tugiteenustega. Hanke kogumaksumus on 1,2 miljonit eurot.

12. juulil allkirjastasid Huawei, AS Datel ja HITSA esindajad vastastikuse mõistmise memorandumi, mis tähistab uue koostöö algust kolme ettevõtte vahel. Projekti eesmärk on kaasajastada koolide digitaristut üle kogu Eesti ning üldhariduskoolide internetivõrkude renoveerimist ja rajamist toetatakse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt EL Sotsiaalfondist rahastatava programmi raames.

“Mul on hea meel, et oleme koolide digitaristu kaasajastamisega jõudnud kohtvõrgu seadmete esimese tellimuseni, millega üks Harjumaa ja neli Pärnumaa kooli saavad lõplikult välja ehitatud uue kohtvõrgu kasutusele võtta veel enne uue õppeaasta algust. Tegu on esimese tellimusega kümnetest, mis sellel aastal esitatakse,” ütles HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan.

„Lapsed on meie tulevik ning meie Huaweis soovime kindlustada, et seda tulevikku toetavad parimad võimalused. Seega on see projekt meie jaoks otse loomulikult väga oluline ning on tõeline au aidata tagada, et Eesti lastel oleks ligipääs informatsioonile tänu korralikele võrguühendustele. Me oleme kindlad, et meie panus sellesse projekti aitab kujundada maailma tulevikku, kuna nendele koolidele ning õpilastele hakatakse pakkuma just sellist korralikku ligipääsu infole ja andmetele,“ ütles Huawei Baltikumi tegevjuht Jack Zhu.

“AS Datel on kaasaegse info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga viimase 25 aasta jooksul varustanud pea kõiki Eesti koole ja ülikoole. Sellele vaatamata on see üliraskes konkurentsis võidetud projekt meie jaoks tähtis ja huvitav väljakutse, kuna teame, kui oluline on Eesti haridusele uue, ühtse kommunikatsioonikeskkonna loomine üle kogu riigi,” ütles AS Datel tegevjuht Urmas Kõlli.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.