Uudis

4 head alternatiivi, mida Google Photos asemel piltide üles laadimiseks kasutada

Google Photos muutus tasuliseks, mida selle asemel kasutada?Foto: Shutterstock

Google Photos lõpetas juunist tasuta andmemahu jagamise ja 15 GB limiidi ületamisel peab maksma hakkama.

Esmalt tasub teada, et tasuta lõunaid pole olemas. Internetis leidub küll lõputu andmemahuga tasuta pilveteenuseid, kuid kuna keegi peab serverite ülal pidamiseks maksma, siis tehakse üldjuhul seda kasutajate andmetega. See tähendab, et igasugu tasuta pilveteenuste kasutamine võib privaatsuse seisukohast halvasti lõppeda ja su andmed ei-tea-kuhu rändama minna.

Kui sul on praegu kõik fotod juba Google Photos teenusesse üles laetud, siis kõige lihtsam variant on seda edasi kasutada. Kõige odavam pakett maksab 1,99 eurot aastas (aasta jagu ette makstes veel 16% odavam) ja selle eest saab 100 GB andmemahtu, mis peaks mälestuste talletamiseks piisav olema.

Apple’i ökosüsteemi kasutajad on jällegi ilmselt teadlikud iCloud Photos rakendusest. Iga Apple’i konto saab 5 GB andmemahtu ja 50 GB maksab 0,99 eurot, ehk siis hind on peaaegu identne Google’iga.

Kolmas variant on kasutada Microsofti teenuseid: OneDrive pakub 5 GB tasuta andmemahtu, seejärel maksad jällegi 100 GB eest 1,99 eurot. Tasub teada, et kui maksad juba Office 365 teenuse eest, siis seal on 1 TB andmemahtu juba kaasas. Windowsis on OneDrive’i kasutamine küllaltki lihtne, sa saad tekitada arvutis kausta, kust fotod automaatselt pilve üles laevad.

Kõige rohkem tasuta mahtu ehk 100 GB pakub selline pilveteenus nagu Degoo, kuid sellisel juhul pead leppima reklaamidega. Samuti pead arvestama, et pilte saad ühe kasutaja alt laadida kuni kolmest seadmest. Kui tahad piirangutest vabaneda, siis on hind 3 dollarit kuus. Mahulimiit tõuseb sellega 500 GB peale.

Kui privaatsus on sinu jaoks kõige olulisem, siis on olemas selline teenus nagu Cryptee. Tegemist on Eesti idufirma loodud open-source rakendusega, kuhu laetud fotod (ja muud failid) krüpteeritakse automaatselt. See tähendab, et mitte keegi, kaasaarvatud Cryptee ise, ei saa su fotodele ligi. Tasuta antakse 100 MB andmemahtu, 10 GB maksab juba 3 eurot kuus. 9 euro eest saad 400 GB mahulimiidi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.