Uudis

Ajujaht alustab jälle ja jagab välja 75 000 eurot silmapaistvatele äriideedele

"Ajujahi" eelmise hooaja finaal.

Eesti suurim ideekonkurss ja ärikiirendi Ajujaht peibutab uusi osalejaid 75 000 euro suuruse auhinnafondiga. Auhinnaraha võitmiseks on vaja oma äriidee esitada 27. oktoobriks Ajujahi veebilehel.

Auhinnafondi suurrahastajate nimekirjast leiab näiteks SEB panga ja Elisa ning sellel aastal ka Baltikumi kõige suurema jaeketi Maxima.

SEB innovatsioonijuht Mart Maasik usub, et järjekorras kolmeteistkümnes Ajujaht toob taaskord kaasa näiteid, mida saaks kasutada Eesti järgmiste visiitkaartidena.

“Me oleme end teinud maailmas nähtavaks ja kuuldavaks digitaalse edulooga. Usun, et suudame eestlastena enamat, aga selle jaoks on vaja ambitsioonikat visiooni. Just seda SEB ootabki Ajujahi uuelt hooajalt – rohkem julgust ning väärtuslikele andmetele tuginevat digitaalsust, et leida ettevõtmiste tugev äriline sisu,” ütles Maasik.

Elisa on leidnud Ajujahilt endale koostööpartnereid – näiteks MindTitani, kellega koos on Elisa viinud praktilisse kasutusse juba üle 5 erineva tehisintellekti rakenduse, teenindusrobot Annika nende hulgas. Elisa juhid peavad veelgi olulisemaks Ajujahi arenguprogrammi, mis kestab mitu kuud. See aitab areneda nii tiimidel kui mentoritel.

“Ajujahi leidlikud meeskonnad annavad abikäe ka meie endi mõttemallide muutuses. Igal aastal kohtame mitut inimest, kelle loovad mõtted tõestavad, et ükski ärimudel pole kunagi päris valmis,” ütles Elisa juht Sami Seppänen.

Maxima liitus Ajujahi meeskonnaga, et tuua uut hingamist konkurentsitihedasse jaekaubandusse.

“Saime innustust liituda Eesti suurima äriidee konkursiga viimaste aastate võidutöödest – näiteks parim-enne nutikleepse tootnud eelmise hooaja võitjast Timeyst. Ajujahil saame toetada tulevikutegijaid, kes muudavad jaekaubandust ja toiduainetööstust laiemalt,” selgitas Maxima Eesti tegevdirektor Edvinas Volkas.

Konkursist valmib telesaade, mis jõuab kevadel TV3 eetrisse. Saatejuhina jätkab Marii Karell. Möödunud aastal esitati Ajujahi konkursile üle 300 äriidee.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.