Uudis

Alibaba paneb pakiveosse 13 miljardit eurot, aga nende robot on koledam kui Starshipil

Cainiao G Plus. Foto: Alibaba

Hiina metropolid on täis kaherattalisi kullereid, kes veavad kõike alates lõunasöögist kuni tööstuskaupadeni. Tehnoloogiagigant Alibaba tahab töökad hiinlased aga teenistuseta jätta, sest firma investeeris üle 13 miljardi euro logistikatehnoloogiasse, mille osaks on ka selline lidariga varustatud pakiveorobot.

Briti meedias jõudsid juba spetsialistid Alibaba roboti “inetuks” kuulutada. “Starship on sellise asja kallal juba aastaid töödanud, nii et Alibaba projekt näib olevat teistest maas ja ka inetu,” kommenteeris AI ekspert Calum Chace BBC-le.

Koledam, kiirem, targem

Erinevalt Starshipist on testimises olev Cainiao G Plus robot suurem, kiirem ja sel on pardal rohkem tarkust.

Meediasse jagatud fotode põhjal ei sõida robot mitte kõnniteel, vaid sõidu- või jalgrattateel. Selle tippkiirus on 15 kilomeetrit tunnis. Masina sisse ehitatakse lidariga sensorsüsteem, millega tajub sõiduk ümbritsevaid objekte ja jalakäijaid ning oskab selleks kiirust vähendada või peatuda.

Seejuures on tegu solid state lidariga, mis on odavam, väiksem ja lihtsam kui mõnedes isejuhtivates autodes kasutusel olev klassikaline lidar.

Pakiveorobot peaks firma teatel tootmisse jõudma aasta lõpus, ent Alibaba suurinvesteering läheb peale nende veel ka laorobotite kui ka näiteks Cleveroni-laadsete nutikate postkastide arendusse.

Märksõnad:

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses