Uudis

Amazon võtab sult iga kuu raha, aga tühistada ei saa. Mis on lahendus?

Mõni aeg tagasi Eestisse laienenud Amazoni video voogedastusteenus on nagu kurikaval labürint: kui korra sinna piilud, siis enam välja ei saa. Ainus lahendus on piltlikult öeldes juhe seinast välja tõmmata.

Uurisin eelmise aasta lõpus telekas olevast Amazon Video äpist sarjavalikult ja ilmselt liitusin teenusega. Täpne mälestus otsusest hakata maksma igatahes puudub.

Kuna esialgu on tellimusel trial aeg, siis ilmuvad maksed pangakonto väljavõttele palju hiljem. Ühe sellise detsembri lõpus leidsingi:

2,99 eurot tundub väike summa, aga aja pikku koguneb sellest suur ja mis tähtsamgi – ma tõesti ei vaata Amazon Videot!

Seega otsustasin teenuse tühistada. Nagu väljavõttelt näha, võtab mult raha amazon.com, seega läksingi sinna lehele, logisin oma tavalise kontoga sisse ja otsisin videoteenust. Sellist teenust, nagu “Amazon Video” otsesõnu polegi, kõige lähedasem on Amazon Prime Video.

Ja tõepoolest, Prime Video teenuses olevast “Settings” alajaotuses jõudsin sellise ülevaateni:

Siin pole otsesõnu kirjas, et ma tõesti tellimuse oleksin teinud või et see kehtiks. Aga minu krediikaardiandmed ja nupp “End Membership” jätavad küll mulje, et ma tarbin seda teenust ja siit saan selle ka kinni panna.

Aga trikid alles algavad: nupp “End membership” ei tööta, see pole link, sinna peale võib lõpmatuseni klikkida.

Nagu leht soovitab, püüan siis võtta ühendust klienditeenindusega. Vähemalt on see link. Aga kuhu viib klienditeeninduse link? Ei, mitte telefoninumbrite või e-mailideni, vaid hoopis siia:

Link on lihtsalt katki. Mida iganes ma ka ei tee, ma ei leia mitte kusagilt Amazon.com-ist võimalust näha oma videotellimust, veel vähem seda tühistada.

Aga äkki polegi see Amazon.com?

Pärast pikemat aega ringiklikkimist ja koerapiltide vahtimist tuleb mul lõpuks hea idee. Kunagi aasta tagasi tellisin ka mõne aja Amazon Videot, aga mitte läbi USA saidi (amazon.com), vaid läbi nende briti haru (amazon.co.uk).

Pangaväljavõttel on küll viide USA saidile, aga vaadates kaktiste linkidega keerulist saiti poleks ime, kui ka see viide väljavõttel on vale.

Avan Amazon.co.uk, login sisse, otsin jälle üles Amazon Prime Video, vaatan konto sätteid… ja siit avaneb juba lootusrikkam pilt!

Siin on tõesti näha summat, mida Amazon mult iga kuu võtab, ka kuupäevad klapivad. Ja mis kõige tähtsam, nupp “End Membership” on päriselt toimiv, mitte lihtsalt tühipaljas tekst, millele klikkida ei saa.

Nonii, sätime siis kursori paika ja klikimegi tellimuse tühistamise nupule…

Jälle koerad!! Mulle ei meeldigi koerad! Aga Amazon näitab neid mulle kogu aeg!

Ühesõnaga, link “End Membership” toimingule on jälle katki ja miski seda ei paranda. Nii et jällegi pole ühtegi viisi Amazoni lõksust pääsemiseks.

Rohkem häid ideid mul Amazoni labürindist pääsemiseks ei tule, peale ühe.

Võtan sealsamas Amazon.co.uk lehel lahti oma maksevahendite nimekirja, kus on võimalik justkui uusi krediitkaarte lisada. Ent samas on ka väike link “Edit”, kust avanev võimalus olemasoleva kaardi ära kustutada. Teegni just seda ja loodan, et jaanuaris enam Amazon mult raha ei kasseeri.

Kui see ei toimiks, oleks ainus järele jäänud variant pangas kogu oma krediitkaart kinni panna, mis oleks üsna tülikas.

Probleemid Amazoni tellimuste haldamisega ei ole harvad erandid. Nende üle kurdavad paljud internetikasutajad ning ka inimesed Eestis. Paratamatult jääb mulje, et tegu one ettevõtte poliitikaga või siis liiga keeruliseks paisunud teenuste rägastikuga.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.