Uudis

Amazoni ja eBay pakid saad peagi kätte Omniva pakiautomaatidest

Siia hakkavad varsti jõudma ka Amazoni pakid. Foto: Scanpix

Sellest kevadest hakkab Omniva rahvusvahelist pakimahtu pakiautomaatidesse suunama, lahenduse testimisega alustatakse aprillis, laialdasem suunamine algab suvest. Seni on olnud võimalik välismaalt kaupa pakiautomaati tellida vaid Aliexpressist.

Suvel algab sorteerimisliini arenduse testimine, kus liin tuvastab olenemata paki päritolumaast, kas kõik tingimused pakiautomaati saatmiseks on täidetud. Sel juhul tähendab see, et ka Amazonist, Aliexpressist, eBayst või mõnest väiksest välismaisest e-poest tellitud kaup jõuab otse pakiautomaati ja seda juba kõikjal üle kogu Eesti.

Omniva on alustanud automaatset pakkide postkontorist pakiautomaati suunamist piloteerima asukohtades, kus suured pakimahud koormavad kohalikku postkontorit. Suunamise eesmärgiks on pakkuda kliendile võimalust pakk kiiresti kätte saada postkontori asemel lähedal asuvast pakiautomaadist ning kellaajast sõltumata.

Kui seni siirdusid Kristiine, Õismäe või Tallinna kesklinna piirkonnas elava kliendi pakid oma elukohajärgsesse postkontorisse, mis on määratud postiindeksi põhiselt, siis nüüdsest liiguvad need kõigi tingimuste sobimisel otse lähimasse pakiautomaati.

Nii jõuab pakk kliendini kiiremini ning klient saab oma saadetise kätte järjekorravabalt ning 24 tundi ööpäevas.

Mis on automaati saatmise eelduseks?

Paki pakiautomaati suundumiseks peab sel olema mobiilinumber, et kliendile oleks võimalik paki saabumisel saata SMS.

Teiseks eelduseks on ka see, et pakk üldse pakiautomaadikappi mahub ning et piirkonnas leidub vabade kappidega pakiautomaate. Selle tagamiseks on aga Omniva järk-järgult oma pakiautomaadivõrgustikku oluliselt suurendanud.

Omniva pakiautomaatide võrgu juhi Evert Rööpsoni sõnul on rahvusvahelise pakivoo pakiautomaati suunamisel mitu märkimisväärset kasutegurit.

Omniva lööb kolm kärbest korraga

“Pakke automaatidesse suunates lööme mitte kaks, vaid kolm kärbest ühe hoobiga. Esiteks võimaldab see meil paki kliendini toimetada kiiremini ning kliendi jaoks mugavamalt. Teisalt aitab see paremini realiseerida ka meie üha laienevat pakiautomaatide võrku ning kolmandaks, leevendada kõrghooajal suurtest pakimahtudest tingitud ülekoormust postkontorites,” ütles Rööpson.

Just rahvusvaheliste pisipakkide väljastamine on Rööpsoni sõnul see, mis täna populaarsemaid postkontoreid üle koormab. Teisalt on Omniva välja ehitanud Baltikumi suurima pakivõrgustiku, kuhu mahub suunata ka rahvusvahelisi pakke.

Samal ajal avaldavad ka kliendid Rööpsoni sõnul pidevalt soovi neid samu pisipakke just pakiautomaadist kätte saada. “Nüüd oleme jõudnud lahenduseni, mille abil saame paljude klientide soove ka täita,” ütles Rööpson.

Automaatse suunamise abil hakkavad pakid pakiautomaatidesse jõudma ka mujalt maailmast.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.