Uudis

Ametlik: nüüd saad riigilt küsida 300 eurot kiire internetiga liitumise toetust

Riik maksab kuni 300 eurot kiire internetiga liitujale, et kulusid hüvitada.Shutterstock

Sel suvel andis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teada plaanist toetada rahaliselt tarbijaid, kes soovivad kiire interneti püsiühendusega liituda. Nüüd saavad soovijad TTJA lehel 300-eurost toetust ka ametlikult taotleda.

Toetust on mõeldud kaabel- või traadita püsiühendusvõrkudega liitumisega seotud kulude hüvitamiseks ja seda saavad küsida kõik, kellel puudub hetkel kiire ehk üle 30 Mbit/s allalaadimiskiirusega internetiühendus.

Samuti peab kodu asuma asukohakõlblikul aadressil ja seal peab teenuseid pakkuma toetusprogrammis osalev ettevõte.

Asjal on aga vähemasti praegu üks konks, nimelt ei ütle enamike toetusprogrammis osalevate firmade nimi paljudele midagi. Hetkel osalevad toetusprogrammis ettevõtted nagu OÜ Citynet, AS Kernel, OÜ ProDigi, OÜ Rae võrgud ja OÜ Sonictest. See tähendab, et toetusmeedet saab küsida ainult siis, kui mõni nimetatud teenuspakkujatest sulle päriselt internetiühendust ka pakkuda saab.

Toetusmeetmega on liitunud aga ainult väikeettevõtted, kellest ükski üle Eesti kaabelinterneti teenust ei paku. Nii on kuue ettevõtte poolt küll hästi ära kaetud küll näiteks Tartumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa ja Valgamaa, kuid Harjumaal ainult Rae vald. Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Raplamaal, Pärnumaal, Saaremaal ja Hiiumaal ükski nimetatud ettevõtetest ei tegutse.

Selleks, et toetust taotleda, vaata siit veebilehelt, kas su aadress on asukohakõlbulik, ehk siis kas konkreetsele aadressile üldse toetust küsida saab. Seejärel pead ühendust võtma sideettevõttega ning saama konkreetse pakkumise püsiühendusega liitumiseks. Peale pakkumuse saamist tuleb täita taotlus, misjärel on kõige lihtsam viis sama taotlusega sideettevõtja edasisi toiminguid tegema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.