Android 8.0: proovisime järele, mis töötab ja mis mitte

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Android 8.0 on nüüd Google’i enda telefonides olemas ja me proovisime järele, mis uues operatsioonisüsteemis töötab ja mis mitte.

Teistesse telefonidesse jõuab Android Oreo sügisel, aga praegu on see juba saadaval Nexus ja Pixel seeria telefonidele. Meie kasutasime Android 8 uuenduste proovimiseks telefoni Nexus 6P.

Mis töötab?

Telefon on palju kiirem. Google lubas, et telefon on ise kiirem ja selle algne käivitamine on oluliselt kiirem. Nii ka on, tunnetuslikult võtab Android 8.0 töölaua pildi ette kaks korda kiiremini.

Automaatne salasõnasisestus. Operatsioonisüsteemiüleselt saab nüüd sisse logida erinevatesse teenustesse, ilma et peaks salasõna ja kasutajanime sinna uuesti sisse trükkima. Iga äpp peab Autofill API-d eraldi küll toetama, aga need, mis toetavad, seal see toimib, ja neid juba on üsna palju. Sisuliselt on tegu paroolihaldustarkvaraga, mis toimib üle Androidi.

Tark teksti valimine. Smart Text Selection laseb aadressi, meiliaadressi või telefoni numbri sõrmega valimisel kohe minna Mapsi, Gmaili või valitud numbrile helistada.

Uuenenud seadetemenüü. See on nüüd paremini korrastatud, lühem ja ülevaatlikum, lisaks saab nüüd seal ka otsida, mis on väga mugav õige seade ülesleidmiseks. Võib küll karta, et telefonitootjad rikuvad selle enda kasutajaliidestega ära. Uuendatud on kergelt ka rippmenüüd.

Play Protect. Taustal olev teenus, mis analüüsib äppide käitumist, et leida sealt pahavara, et neid äppe eemaldada, lõpuks ka Play Store poest. Raske on hinnata, kui hästi see toimib ja kui kasulik see on. Aga pigem on hea, et see on olemas.

Targad teavitused. Ise saad määrata, milliseid teavitusi sulle kuvatakse. Lisaks saad ise määrata aja, näiteks “ära mulle järgmise tunni jooksul teavitusi kuva”. Väga hea.

Uued emojid. Noh, need on olemas.

Mis ei tööta?

Pilt-pildis funktsioon. Android 8.0 lubab rakendusi kuvada Picture-in-Picture esitlusrežiimis, kuid see enamike rakendustega veel ei tööta, sest seda peavad rakenduste tegijad omalt poolt lubama. Üheks erandiks on Google’i enda videokõneäpp Duo.

Ikoonide kuju muutmine. Android 8.0 beetaversioon lubas muuta töölauaikoonide kuju, kuid see muudatus jäigi beetasse ja lõppversiooni ei jõudnud.

Teavituste punktid. Äppi ikoonidele peaksid tekkima punktid (Notification Dots), kui sellele äpile on tulnud teavitusi. Nexus 6P puhul see ei tööta, aga Pixelite peal peaks toimima.

Mis veel?

Väiksemaid ja suuremaid uuendusi on veel hulgaliselt, näiteks võimalus luua avatud WiFi võrgus turvaline VPN või siis animeeritud kellaikoonid või vidinate (wigdets) lihtsam paigutamine töölauale. Lisaks on nüüd ametlikult olemas HDR-ekraanide tugi.

Suured tänud Kristjan Henri Rootsile Android 8.0 uuenduste näitamise ja kasutuskogemuse kirjeldamise eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.