Anvar Samost on Twitteri pikemate sissekannete uudisest pettunud, selle vaimukus väheneb

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tairo Lutter, PM/SCANPIX BALTICS

Alates tänasest katsetab Twitter kaks korda pikemate postituste tegemiste võimalust ja igaüks saab selliseid postitusi juba teha. Senisest pikemad postitused Twitteris vähendavad kanali unikaalsust vaimukate ja lühidate postituste näol, leiab ERRi portaali juht ja aktiivne Twitteri-kasutaja Anvar Samost.

“See on selline uuendus, mida mina vähemalt Twitterilt ei oodanud. Twitteri suur väärtus on olnud see, et kõik kasutajad on olnud sunnitud oma postitused võimalikult sisukalt pigistama 140 tähemärgi sisse. Kui tähemärke on nüüd poole rohkem, siis kanali unikaalne eripära väheneb,” ütles Samost.

Ta ei mäleta, et keegi ei Eestis ega välismaal, oleks soovi avaldanud Twitterisse pikemaid sissekandeid teha. Samas on kasutajad Samosti sõnul aastaid anunud postituste muutmise võimalust, kuid selle sooviga pole arvestatud.

Samost usub, et pikemad postitused Twitteris võivad hakata infomüra tekitama. “Igal suuremal sotsiaalmeediakanalil on oma unikaalne eelis ning Twitteri puhul oligi see, et postituse piirang sundis inimesi ennast väljendama vaimukalt ja lühidalt ehk Twitterile omaselt, kuid nüüd see lõdveneb.”

Siinkohal tõi Samost paralleeli ajakirjandusega, et kui ajakirjanduslikule materjalile seada mehhaaniline piirang, näiteks pealkirja või liidi pikkusele, siis inimesed on üsna leidlikud selle piirangu järgi talitama. “Aga kui see piirang maha võtta, siis üllatuslikult need inimesed ei suuda enam 70 tähemärgist pealkirja kirjutada, vaid tahavad kirjutada 200 tähemärgise pealkirja,” tõdes ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.