Uudis

Arno Kütt: Automaatsete kullerrobotite kasutuselevõtt on lähemal kui inimesed arvata oskavad

Cleveroni juht Arno Kütt esitlemas isejuhtivat pakiveorobotit, mis võiks sõita ka autoteedel.Foto: Geenius

Cleveroni juht Arno Kütt ütles täna toimuval Teede Tehnoloogiakonverentsil 2019, et ettevõte arendab praegu täiesti uut ja suure mahutavusega kullerroboti platvormi.

Arno Kütt kirjeldas Teede Tehnokeskuse korraldatud konverentsil, et plaan on juba lähiaastatel tänavaliikluses pakke viima hakata. “Keskpikas perspektiivis võtavad robotid inimkulleri töö üle ja automaatse kullertehnoloogia kasutuselevõtt on lähemal kui inimesed arvata oskavad,” rääkis Kütt.

“Näeme oma pakirobotit veidi teistmoodi kui seda teeb näiteks Starship. Ehitame masinat, mis liiguks sõidu- mitte kõnniteedel. Samuti hakkab meie robotkuller korraga vedama mitte ühe, vaid kümne-kahekümne inimese pakke korraga, mis teeb logistikaringi mõistlikumaks. Samuti viib meie kullerrobot plaani kohaselt kauba inimese isiklikku kodu-pakiautomaati, et klient ei peaks enam kodus kulleri saabumist ootama,” rääkis Kütt.

Cleveroni kullerroboti prototüüp viimasel Robotexil.Foto: Martin Mets

“Tegime oma esimese kullerroboti demomudeli Renault Twizy põhjale, aga see on selgelt liiga raske. Selleks, et 100-200 kilo raskust koormat vedada, ei tohiks robot ise rohkem kaaluda,” ütles Kütt.

“Katsetame ka erinevaid tehnoloogiaid, kuidas isesõitvat kullerrobotit juhtida. Näiteks testime teede sisse paigaldatavaid raadio-majakaid, mis näitavad masina asukohta ja paiknemist teel väga täpselt,” lisas Kütt.

Arno Küti sõnul on Eesti uue tehnoloogia piloteerimiseks väga hea koht. “Väikest riiki on uue tehnoloogiaga lihtsam ja soodsam katta, samuti ka plaani muudatusi teha. Kui me tõesti tahame olla innovatsioonile suunatud riik, siis peaks uute tehnoloogiate testimise ja kasutamise osas nii riik kui ettevõtted reaalseid ja palju tõsisemaid samme tegema,” rääkis Kütt Teede Tehnokeskuse konverentsil.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.