Uudis

Bolti äpp aitab sul nüüd tõuksiga ohutumalt sõita

Bolti tõukerataste rakendusest leiab nüüd ohutu sõidu sektsiooni, mis aitab klientidel Bolti tõukerattaid vastutustundlikult ja ohutult kasutada. Bolt on esimene tõukerataste jagamise teenust pakkuv ettevõte, kes sellised ohtusseaded oma rakendusse lisab.

“Bolti eesmärk on muuta linnatransport taskukohasemaks ja vastutustundlikumaks. Oleme võtnud vastutuse transporditööstuse keskkonnamõjude vähendamise eest ja tahame Bolti platvormile lisada üha rohkem ühiskasutatavaid ja elektrilisi sõidukeid. Samas tahame olla oma klientidele abiks, et nad saaksid tõukerattaga sõites vastutada nii enda kui teiste turvalisuse eest,” ütles Bolti mikromobiilsuse juht Dmitri Pivovarov.

Ohutu sõidu sektsiooni pääsemiseks peavad kasutajad lülitama Bolti rakenduse tõukerataste režiimile ja vajutama ekraani alumises nurgas asuvat kilbi ikooni.

Ohutu sõidu sektsioonist leiab järgmised rubriigid:

  • Kuidas tõukerattaga sõita – näpunäited ja juhised algajatele.
  • Algaja režiim – võimaldab piirata tõukeratta maksimumkiirust, et vältida järsku kiirendust ja aidata uutel sõitjatel tõuksiga sõitmist õppida.
  • Ohutusnõuanded – sisaldab meeldetuletusi vastutustundliku ja ohutu sõitmise kohta.
  • Kohalikud reeglid – tutvustab kasutajatele konkreetses linnas kehtivaid kergliiklusega seotud eeskirju.

Bolti tõukerattaga saab lisaks Eestile sõita Portugalis, Hispaanias, Rootsis, Norras, Rumeenias, Poolas, Slovakkias, Tšehhis, Lätis ja Leedus. Bolti elektrilijalgrattaid saab laenutada Pariisis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.