Uudis

Briti politsei vahistas Wikileaksi asutaja Julian Assange’i

Julian Assange vahistamisel.Foto: Scanpix

Briti politsei vahistas Londonis Ecuadori saatkonna juures WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i pärast tema asüüli tühistamist, teatas politsei neljapäeval avalduses. Ta on redutanud Ecuadori saatkonnas alates 2012. aasta juunist.

Assange palus saatkonnast varjupaika, et vältida väljaandmist Rootsile, kus teda süüdistati vägistamises. Nüüdseks on Rootsi süüdistusest loobunud, kuid Briti võimud soovivad Assange”i endiselt vahistada kautsjonireeglite rikkumise eest.

Assange on keeldunud saatkonnast lahkumast, sest pelgab, et Suurbritannia annab ta üle USA-le, kus teda ähvardab vangistus Ühendriikide salajaste sõjaliste dokumentide ja diplomaatiliste kirjavahetuse avaldamise tõttu.

WikiLeaks süüdistas neljapäeval Ecuadori organisatsiooni asutaja Julian Assange’i asüüli ebaseaduslikus tühistamises ja ütles, et Lõuna-Ameerika riigi suursaadik kutsus Briti politsei Londonis asuvasse saatkonnahoonesse Assange’i vahistama.

“Ecuador lõpetas rahvusvahelist õigust rikkudes ebaseaduslikult Assange’i poliitilise varjupaiga,” ütles WikiLeaks Twitteris ja lisas, et suursaadik “kutsus Briti politsei saatkonda, kus too kohe vahistati”.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.