Cisco IT-juht: ettevõtted, kes tehisintellekti poole ei vaata, võivad teistest maha jääda

Campbell Taylor.

IT-konverentsil Atea Action esinenud Cisco EMEA Põhja-Euroopa IT-juht Campbell Taylor on ka varem Eestis käinud ning tema hinnangul on tegemist tehnoloogiliselt väga arenenud riigiga. “Igal sammul oli näha, et siin on väga palju tehnoloogiat kasutatud. Olen ka e-residentsuse programmist vaimustuses,” lisas ta.

Campbell on Cisco Põhja-Euroopa piirkondlik IT-juht. Ta juhib Cisco ülemaailmsete IT-teenuste piirkondlikke ärisuhteid, esindab ettevõtet ja juhib erinevaid innovatsiooniprogramme. Campbell jagab Cisco kogemusi tehnoloogia ja andekate inimeste ühendamisest ja räägib protsessidest, mida on  vaja teha saavutamaks maailmaklassi tulemust.

Tema suureks kireks on näidata inimestele ja organisatsioonidele nende tegelikku potentsiaali. Ta näeb, et selle saavutamiseks on võtmetähtusega just tehisintellekt ja digitaalsete töökohtade loomine.

Arengu kiirendamine AI abil

Atea Actionil räägib Campbell peamiselt sellest, kuidas automatiseerida ettevõtteid, kasutada masinõpet ja tehisintellekti, et ehitada No OPS  (kontseptsioon, mille kohaselt võib IT-keskkond muutuda nii automatiseerituks ja infrastruktuurist eraldatuks, et ettevõttesisese tarkvara haldamiseks pole vaja spetsiaalset meeskonda) võimekust.

“Peamiselt räägingi automatiseerimisest ja sellest, kuidas masinõpe ja tehisintellekt aitavad kiirendada ettevõtete arengut. Need, kes täna pole tehisintellekti veel kasutama hakanud, ei ole lootusetult hiljaks jäänud. Aga need, kes ei plaanigi seda teha, võivad olla ettevõtted, kes jäävad teistest maha,” avaldas Campbell, kelle sõnul on oluline kusagilt alustada. Samm-sammult ja iga sammuga juurde õppides – üksnes nii on võimalik saavutada edu.

Automatiseerimine ja tehisintellekt aitavad ettevõtetel keskenduda oma kasvu ja arengu kiirendamisele. Cisco on ettevõtte siseselt kõvasti tööd teinud masinõppe rakendamiseks, et aidata võrgutoiminguid drastiliselt lihtsustada ning intelligentsemaid ja mõistlikemaid lahendusi pakkuda.

Ciscos rakendatakse masinõpet saamaks uusi teadmisi IT-süsteemide olukorra ja -hoolduse osas. Näiteks on loodud turvalisust tõhustavaid tooteid, mis põhinevad masinõppel ja aitavad kiirendada probleemide lahendamist 48 tunnilt kõigest neljale tunnile. See on olnud suur edulugu.

Masinõppe ja tehisintellekti kasutusele võtuga on üle kogu maailma seotud ka üks terav probleem – meil pole selles valdkonnas ei praegu ega ka tulevikus peale tulemas piisavalt talente. Juba praegu tuntakse paljudes ettevõtetes, kuidas selles valdkonnas olev tööjõupuudus ei lase teatud protsessidel piisavalt kiiresti rakenduda.

Tehisintellekti arengu kiirust alahinnatakse

“Meil pole vaja teadlasi, kes keskenduvad tehisintellektile. Meil on vaja inimesi, kes on selles valdkonnas eksperdid, kus me hakkame tehisintellekti rakendama. Need on inimesed, kellel on kriitiliste probleemilahendamise oskused ja kes oskavad luua süsteeme inimeste ja masinate vahel,” lisas Campbell.

Kogenud spetsialisti sõnul alahinnatakse tehisintellekti arengu kiirust ja mõju. Näiteks Ciscos liigub üha rohkem inimesi operatiivsete tööülesannete täitmiselt süsteemide arendamisele. Samm-sammult kasvatatakse oma võimekust nii masinõppes kui ka tehisintellektis.

“Tehisintellekt annab meile suurepärased võimalused, kui inimesed on avatud ja on valmis katsetama erinevaid uusi lahendusi. Me ei peaks tulevikku kartma, pigem peaksime julgelt kasutama meile avanevaid võimalusi,” sõnas Campbell lõpetuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.