Uudis

Eesti aasta ettevõte annab sulle 5000 eurot, kui sa isetehtud elektrirattaga kõige kiiremini mäkke jõuad

Foto: Google Street View

Eesti aasta ettevõtteks valitud Cleveron käivitab taas kõikidele leiutajatele ja ehitajatele avatud võistluse, mille käigus tuleb ehitada ise elektrijalgratas ja jõuda kõige kiiremini üles Viljandi ühest kõige järsemast tänavast.

“Meil liikleb igal pool üha rohkem elektrirattaid, -autosid ja muid sõidukeid. Seepärast on ka meie uus Cleveron Challenge elektrivaldkonnast,” rääkis Cleveroni juht Arno Kütt.

“Väljakutseks on see, kuidas akust ja mootorist välja pigistada. Otsime selleks nutikaid lahendusi, sest isetehtud elektrijalgratas pannakse proovile Kõrgemäe tänaval, mis on Viljandi kõige järsem tänav,” rääkis Kütt.

Võistkond, kes oma rattaga kõige kiiremini üles jõuab, saab auhinnaks 5000 eurot.

Cleveron ootab osalema vähemalt kaheliikmelisi võistkondi ja Kütt rõhutas, et finaalis hinnatakse ka jalgratta disaini, selle eest on välja pandud 2500-eurone eripreemia.

Tegu peab olema ikkagi jalgratta, mitte näiteks rolleriga

Oluline on arvestada, et tegu peab ikkagi olema jalgrattaga, mitte näiteks elektrirolleriga. See tähendab, et sõidukiga peab saama edasi liikuda ka ilma mootori abita ja finaalis peabki võistleja kogu aeg väntama.

Samuti on piiratud ehitatava ratta mass, mis ei tohi ületada 22 kg. Samas võib selle piiranguga ehitada nii võimsa mootoriga ratta kui võistkond oskab.

Kas ratas ehitatakse täiesti ise või mõne olemasoleva ratta baasilt, see jääb võistkonna enda otsustada. Registreeritud osalejad saavad Cleveronilt ka 500 eurot toetust komponentide ostmiseks, millest ratas ehitada.

Oma toote turundamine

Geeniuse väljaanne teeb seekord taas Cleveroniga koostööd selles osas, et tutvustab finaali eel võistlejaid. Iga osaleja saab oma ratast tutvustades koguda poolehoidjad ja sponsoreid ning mõelda läbi, kuidas konkurentsis eristuda. Nädal enne finaali saavad ka kõik Geenius.ee lugejad valida hääletades oma lemmiku.

Arno Kütt lubas, et kuna elektrisõidukite ajastu on käes ja Cleveron tegeleb ka ise selles vallas arendustööga, asutakse võistluse võitjaga koostöö üleläbirääkimistesse.

Registreeruda uuele Cleveron Challenge’ile saab 4. märtsini, finaalvõistlus toimub 8. juunil Viljandis Kõrgemäe tänaval. Täpsem info on väljas Cleveroni kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.