Uudis

Dagcoini on usinalt müüma hakanud suure rahvusvahelise petuskeemiga seotud inimesed

Dagcoini turundusfotol tuuakse välja seos Eestiga. Foto: Kuvatõmmis/Facebook

Eelmisel aastal Eestis loodud krüptovaluutat Dagcoin, mida levitatakse võrkturundusega, on viimastel nädalatel hakanud taas aktiivselt müüma inimesed, kes on seotud varasemate petusekeemidega.

Teistest krüptovaluutadest eristub Dagcoin selle poolest, et münte ei saa kaevandada, vaid neid saab teenida võrkturunduse kaudu. Geenius kirjutas eestlaste loodavast Dagcoinist mullu suvel ja tänaseks on selgunud, et selle loojad on teeninud juba potentsiaalselt miljoneid eurosid. Viimastel nädalatel on paljud inimesed teatanud, et projektile lükatakse sisse uut hoogu.

Müügimehed on seotud varasema petuskeemiga

Nimelt toimus tänavu aasta alguses, 7. jaanuaril Tallinnas Dagcoini tutvustamise üritus, mille sisuks oli hollandlase Igor Albertsi kahetunnine ettekanne. Albertsi ettekande juhatas sisse soomlane Kari Wahlroos.

Igor Albertsi ettekanne:

Albertsi ja Wahlroosi ühendab varasem seotus krüptovaluutaga OneCoin.

OneCoin on mitmete riikide poolt liigitatud Ponzi-skeemiks, kus investoritele makstakse ainult uutest investeeringutest tulnud rahaga. Norra ametivõimud on andnud välja püramiidskeemi hoiatuse, Indias on mitmed OneCoini müüjad vahistatud, EUROPOLi ja Saksamaa uurimise käigus otsiti tänavu jaanuaris läbi OneCoini kontorid Bulgaarias ja kuulati üle 50 inimest.

Wahlroos lahkus OneCoinist mullu detsembris skandaaliga, kui skeemi juhtiv ettevõte teatas, et lõpetab valeandmete esitamise ja õiguslike küsimuste tõttu temaga koostöö. Umbes samal ajal lahkus OneCoinist ka Alberts, kes jagas Facebooki põhjalikke selgitusi lahkumise üle.

Pärast Dagcoiniga liitumist on Albertsi sotsiaalmeedia kontodel avaldatud mitmeid videoid, kus ta kritiseerib OneCoini ning kutsub inimesi nüüd liituma hoopis Dagcoiniga. Eestlaste loodud krüptovaluuta puhul toob ta positiivse noodina välja selle, et erinevalt OneCoinist on tegu reaalse krüptovaluutaga, mis kasutab plokiahelat. Erinevatel andmetel teenis Alberts OneCoini turundamisega mitmeid miljoneid dollareid.

OneCoini ja Dagcoini turundab Alberts koos oma abikaasa Andreea Cimbalaga. Ühes viimases videos toob võrkturundaja välja, et nad investeerisid Dagcoini 15 miljonit eurot, tänu millele saavad nad Dagcoini kutsuda kõik need, kes olid tema agitatsioonil kunagi liitunud OneCoiniga.

Dagcoinidega ei saa endiselt avalikul börsil kaubelda

OneCoini projektiga on olnud seotud ka Eestis kogu Dagcoini arendust juhtiv Nils Grossberg. Tema sõnul käib projektiga kibe töö

“Arenguid on olnud palju ja töötame mitme erineva lahenduse kallal mis loovad valuutale väärtust ja teevad kasutamise tavainimesele ning ka kaupmeestele kõvasti mugavamaks. Dag University juures oleme rõhku pannud kasutajamugavusele ja töökindlusele. Uuendusi on olnud palju ja käsil veel nii mõnedki. Täpsemalt kuulevad meie liikmed nendest järgmisel firmaüritusel 23.-25. veebruaril,” ütles Grossberg kommenteerides Dagcoini käekäiku.

Krüptovaluuta loomisest saadik on Grossberg ning ka tehnilise poole arendusega seotud ettevõte Ignite OÜ lubanud, et peagi saab Dagcoinidega mõnel avalikul krüptovaluuta börsil kaubelda, kuigi senini pole see veel juhtunud. Viimaste lubaduste kohaselt jõuab see päev kätte veebruari lõpus.

Küsimusele, milliste ettevõtetega peale Ignite OÜ teeb Dagcoin koostööd, ei ole Grossberg mitmete nädalate jooksul vastanud. Ka ei ole ta avalikustanud konkreetset börsi, kus saab hakata Dagcoinidega kauplema.

Võrkturundus eksitavate väidetega

Võrkturunduse osa hoitakse Dagcoinist eraldi ning seda juhitakse ettevõtte Dag University alt. Just sellise lähenemisega teenis ettevõtmine oktoobris ära investorite pahameele.

Dag Universityga on tänaseks liitunud üle 40 000 inimese. Hoolimata sellest, et Dagcoine ei saa veel maksevahendina kasutada, turundatakse seda veebilehel lausega, mis viitab sellele, et tegu on kõige kasutatavama krüotovaluutaga universumis.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.