Uudis

E-residentsuse endine juht kaasas tehisintellekti firma loomiseks miljon eurot

Eesti idufirma Pactum kaasasutajad Kristjan Korjus, Martin Rand ja Kaspar Korjus.Foto: Pactum

E-residentsuse endine juht Kaspar Korjus asutas koos VitalFieldsi kaasasutaja Martin Randi ja Starship Technologies’i endise tehisintellekti juhi Kristjan Korjusega tehisintellekti idufirma Pactum.

Ettevõtte loob tehisintellektil põhinevat süsteemi, mis aitab rahvusvahelistel ettevõtetel läbi viia personaliseeritud läbirääkimisi suurtes mahtudes.

Nimekad investorid

Pactum võimaldab ettevõtetel klientidega tehisintellekti abil pidada automatiseeritud läbirääkimisi. Selleks analüüsib süsteem kokkuleppe võtmetegureid nagu näiteks teenustasu, maksetähtaeg või tühistamistingimused. Ettevõtte missioon on automatiseerida äriarendust nii, et läbirääkimised on võimalikult kasulikud ja osapooli austavad.

Pactumi tehnoloogia kaitseks esitati sel nädalal patendiavaldus. Idee teostamiseks kaasati investoritelt, kelle hulka kuuluvad Skype’i kaasasutaja Jaan Tallinn, Skype Eesti endine tegevjuht Sten Tamkivi, Twilio tehnoloogiajuht Ott Kaukver ja TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus, miljon eurot.

“Seni on tehisintellekti harmoniseerimine inimlike väärtuste ja huvidega olnud eelkõige akadeemiliste ringkondade ja kolmanda sektori teema – jõulisem areng humaansuse suunal eeldab kindlasti ka äriliste stiimulite leidmist. Täpselt see huvi on ka Pactumil,” ütles Jaan Tallinn.

Esimene klient tegutseb neljal mandril

Pactumi esimene klient on maailma juhtiv professionaalse sohvriteenuse platvorm Limos4, mis tegutseb Ameerika Ühendriikides, Euroopas, Lähis-Idas ja Lõuna-Aafrikas. Ettevõtte väljakutseks oli vastastikku kasulike lepingute sõlmimine ja säilitamine limusiinide omanikega.

“Maailma suurematel veebiplatvormidel on miljonid tooted või teenuseid, mille lepingutingimusi pidevalt uuendatakse. Tingimuste läbirääkimisteks partneritega pole inimtööjõudu tarvis kasutada. Tehisintellekt suudab pidada mõtestatud läbirääkimisi inimlikul moel paralleelselt miljonite osapooltega nõnda, et kõik pooled saavad sõlmida tehingu parimatel võimalikel tingimustel,” rääkis kaasasutaja Rand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.