2018. aasta lõpus pöördus aga tarbija USA Apple esindusse, kus tuvastati, et seadmel on vaid tavapärasest kasutusest tulenevad kulumisjäljed ning füüsilisi kahjustusi ei esine. Tootja esindus oli seisukohal, et seade kuuluks garantii korras ümbervahetamisele, kuid selle 1- aastane tootjagarantii periood on möödunud. Tootja esinduse andmetel on seade esmakordselt ostetud ja registreeritud 9. novembril 2017.
Seadme ostnud klient saatis IM Partnersile kirja, milles teatas, et viis seadme kaupleja soovitatud garantiikeskusesse ning ka tootja esindusse USA-s. Samuti teavitas ta kauplejat ka erinevatest seisukohtadest seadme puuduse osas ning asjaolust, et tootja esindusest saadud info kohaselt on seade esmakordselt ostetud ja registreeritud 2017. aasta novembri alguses, mistõttu ei laiene sellele enam 1-aastane tootjagarantii.
Tarbija lisas, et ostis seadme 2018. aasta veebruaris eeldusega, et tegemist on uue tootega, millele kohaldub 1- aastane tootjagarantii. Samas kirjas nõudis tarbija, et kaupleja vahetaks seadme töökorras seadme vastu või parandaks.
IM Partners ütles selle peale, et seadme garantii käivitub seadme esimesel sisse lülitamisel, millest tulenevalt see peaks nende hinnangul kehtiv olema.
Tänavu jaanuaris saatis kaupleja seadme Poola garantiikeskusesse, kus tuvastati, et iPad ei ole garantiiline füüsilise kahjustuse tõttu.
Veebruaris pöördus aga tarbija Austraalias asuva Apple ametliku esinduse poole seadme kontrolliks. Esindus väljastas tarbijale oma hinnangu, mille kohaselt tuvastati, et seadmel on küll füüsiline kahjustus, kuid see ei ole kindlasti ekraanil esinevate probleemide põhjuseks. Ka see tootja esindus kinnitas, et seade vahetataks ümber, kui garantiiperiood ei oleks lõppenud.
Esindus kinnitas, et seade on esmakordselt ostetud ja registreeritud novembris 2017.