Uudis

Eesti elanikke kimbutab Venemaa spämmikõnede laine, operaatorid rakendasid piiranguid

Venemaalt ja selle lähiümbrusest tuli äsja palju spämmikõnesid.Foto: Shutterstock

Sel nädalal on paljud inimesed saanud kahtlaseid telefonikõnesid Venemaalt ja lähiümbruskonnast, mis vastu võttes kohe kinni pannakse. Ka tagasi helistades annab telefon vaid kinnist tooni. Twitteris ja Facebookis on paljud sel teemal arutanud ja saime ühe vihje ka lugejalt, kellele tuli säärane kõne Abhaasiast.

Elisa ja Tele2 sõnul oli tegu spämmikõnede lainega, mis on nüüdseks peatatud. Tele2 infoturbe ja telekommunikatsioonipettuste spetsialisti Triin Paltsi sõnul tuli Abhaasiast ühel hetkel Eestisse väga palju kõnesid ning nad reageerisid olukorrale ja piirasid neid. Sama tegi Elisa meediasuhete juhi Taavi Tederi sõnul ka Elisa Venemaalt tulevate spämmikõnedega.

Palts lisas, et oluline on rõhutada, et Eestis on kõik vastuvõetud kõned tasuta ja ei pea kartma, et sellega mingi tasu kaasneks. See ei pruugi olla nii aga tagasi helistades. “Omalt poolt me aga ei soovita võõrastelt numbritelt ja suunakoodidelt saadud kõnesid ikkagi vastu võtta ega tagasi helistada,” lisas ta.

“Keeruline öelda, mis oli selle tegevuse mõte. Kui meie kliendid selliseid kahtlaseid kõnesid saavad, siis mida kiiremini nad sellest meile teada annavad, seda kiiremini saame reageerida,” ütles Palts.

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul pole Telia suunal selliste kõnede hulk olnud märkimisväärne. “Meie süsteemides puuduvad ka alarmid, mis hoiataks suurema hulga nn Wangiri kõnede eest, mille eesmärk on meelitada inimesi vastamata jäänud kõnedele tagasi helistama,” lisas ta.

Ka Neudorf ütles, et sissetulevate kõnede vastuvõtmisega kulusid ei kaasne. “Kui aga kliendile on tehtud vastamata kõne riigist, kust ta kõnet ei oota, ei soovita me võõrale numbrile tagasi helistada, kuna sellega võivad kaasneda ootamatud kulud,” ütles ta viimaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.