Uudis

Eesti idufirma tahab muuta trükisektori kaasaegseks

Eesti idufirma Pagerr on võtnud eesmärgiks muuta trükiste tellimise protsessi, mis nende hinnangul on praegu liiga keeruline ning aeganõudev.

“Trükisektor Eestis ja üldisemalt Ida-Euroopas on arengust maha jäänud,” ütles Pagerri asutaja Rudolf-Gustav Hanni. “Tellimuste tegemine käib ikka e-posti ja telefoni teel, mis koormab müügipersonali ja kulutab kliendi aega.”

Pagerr tahab tema sõnul seda muuta, võimaldades kõik trükised tellida läbi interneti, valides sobiva valmimisaja ja tasudes tellimuse eest. Pagerril on üle-Euroopaline trükivõrgustik, mis täidab tellimusi optimaalselt.

“Trükikoda, kellel on vaba ressursi või kasvõi trükiplaadil jäänud kasutamata ala, saab võimaluse täita tellimus,” rääkis Hanni. “Vahelt jäävad ära müügiinimesed, tänu millele on tellimine eriti kiire ja mugav.”

Pagerri kaudu saab tellida laia valikut trükiseid ja tootevalik täieneb pidevalt, Hanni sõnu lisavad nad praegu platvormile nädalas üle kümne uue toote.

“Platvormi kaudu on tellitud tuhandeid raamatuid, keerulisemaid pakendilahendusi, ajakirju kui ka messiseinu ja müügistende,” rääkis ta. Kui toodet nende andmebaasis hetkel veel ei leidu, on võimalus saata hinnapäring ja Pagerri meeskond lubab vastata 24 tunni jooksul.

Hanni on kaheksa aastat tegutsenud kirjastuse alal ja enda sõnul näinud, kui keeruline ja aeganõudev on trükiste tellimise protsess, eriti aga just inimestele, kes sellega igapäevaselt kokku ei puutu.

“Alatasa võib kuluda trükise tellimiseks üle kahe nädala väärtusliku aega, lisaks veel toodete trükkimise aeg,” rääkis ta. “Esimeses trükikojas trükkides maksad aga tavaliselt pea neli korda suuremat hinda. Koondasime oma trükivõrgustiku kokku uude Pagerri platvormi ja pakume võimalust trükiseid turu parima hinnaga tellida.”

Pagerr on loonud ka tasuta online-disaitööriista, kus saab igaüks ise oma trükised valmis kujundada.

“Disainifailid on siis kohe õiges formaadis, õige värviprofiili ja lõikevarudega,” rääkis firma arendusjuht Toivo Hanni. “Samuti on võimalus fail Pagerri disainimise tööriistaga valmis disainida, see alla laadida ja trükkida ükskõik, kus soovid. Trükifaile saab ka lihtsalt tellimiskeskkonnas üles laadida või kasutada Pagerri disianivõrgustiku teenuseid.”

Praegu testib Pagerr oma platvormi Eesti turul ja plaanib arendada selle võimalikult kliendisõbralikuks, misjärel on kavas laieneda Baltikumi, Skandinaaviasse ja tervesse Euroopasse.

“Juba täna on meil trükivõrgustik Eestist Poolani, samuti kaasame ka Saksamaa ja Tšehhi trükipartnereid,” ütles Rudolf-Gustav Hanni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.