Digi

Eesti metsaäpp Timbeter murdis Poola riigimetsa

Timbeterti juht Anna-Greta Tsahkna.

Poola riigimets, mis on Euroopa üks suurimaid, käivitas Timbeteri digitaalse puidumõõtmise ja raporteerimise pilootprojekti, teatas ettevõte.

Timbeteri juhi Anna-Greta Tsahkna sõnul on see ettevõtte jaoks oluliseks läbimurdeks Euroopa turul. „Vaatamata liikumispiirangutele on Poola riigimetsa digitaliseerimise protsess edukalt käivitunud, mis näitab selgelt, et digitaalsed lahenduse võimaldavad ka kriisi olukorras normaalse töö jätkamise“, ütles Anna-Greta Tsahkna.

“Poola riigimets on turul monopoolses seisundis, mis võimaldab kehtestada reegleid ning standardeid kogu riigi tarbeks. Digitaliseerimine on ainus võimalus töö efektiivsemaks ja läbipaistvamaks muutmisel, mis võimaldab kulude kokkuhoidu tarneahelas,” selgitas Tskna.

Digilahendus asendab käsitöö

Tema sõnul on hiljutise COVID-19 kriisi valguses Timbeter osutunud eriti tõhusaks just kontaktivaba mõõtmisprotsessi ning kaugtöö võimaldamise tõttu, mis teeb töö jätkamise ka tänastes liikumispiirangute tingimustes võimalikuks.

Pilootprojekti eesmärgiks on viia kogu varasem ajamahukas käsitsi mõõtmine ja andmevahetus digitaalseks. Poola riigimets haldab 7,5 miljonit hektarit metsa. Võrdluseks Eesti Riigimetsa Majandamise Keskus halkdab veidi enam kui 1 miljonit hektarit metsamaad.

6-kuune pilootprojekt käivitati Nowe Ramuki regioonis. Lisaks puidumõõtmisele kasutatakse Timbeteri laomooduli funktsionaalsust, mis võimaldab reaalajas ülevaadet kõikidest mõõtmisestest erinevates piirkondades, võimaldades nii logistika oluliselt täpsemat planeerimist, digitaalsetel andmetel põhinevat raporteerimist ning meeskonnapõhist kaugtööd.

Poola riigimetsa digitaliseerimise projekt sai alguse tänu Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi äridelegatsiooni visiidile Poola, mille korraldas aasta tagasi Eesti saatkond suursaadik Martin Rogeri eestvedamisel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.