DigiPRO

Eesti rohetehnoloogia idufirmad hakkavad kolmapäeval võistlema 50 000-eurose peaauhinna nimel

See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Eestile palju edu toonud rahvusvahelisele konkursile PowerUp! kandideeris sel aastal ligi 300 idufirmat 24 riigist. Sel kolmapäeval, 24. aprillil selgitatakse Eesti finaalis 9 kohaliku idufirma seast välja võitja, kes läheb Eestit esindama konkursi lõppvõistlusele 21. mail Krakowis.

InnoEnergy on Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toetusel tegutsev säästva energia uuenduste eestvedaja, mis korraldab PowerUp! võistlust tänavu juba viiendat aastat. Nendest kolmel korral on Eesti idufirmad toonud koju esikoha ning ühel korral teise koha.

Tehnopol Startup Inkubaatori projektijuhi ja võistluse Eesti eestvedaja Heleri Holmi sõnul tuleb Eesti eelvoor väga põnev, sest võistlejate tase on ühtlaselt kõrge. Üheksa Eesti finalisti läbisid 17.-18. aprillil Tehnopolis kahepäevase bootcamp koolituse, kus lihviti vajalikke oskusi enda ideede esitlemiseks kogenud ärimentorite Indrek Sauli ja Margit Raidi käe all.

“Võistkonnad on valmis ja ootavad innukalt nii omavahel kui Euroopa parimatega mõõduvõtmist, et meie roheriigi mainet ikka jätkuvalt kõrgel hoida ja ka sel aastal lõppvõistluse peaauhind Eestisse tuua. Ootame kõiki 24. aprilli õhtul Pipedrive’i enda lemmikutele kaasa elama!” lisas Holm.

Konkursi peaauhind sel aastal on 50 000 eurot. Lisaks on osalejatel võimalus pääseda InnoEnergy juhitud ärikiirendisse Highway, mis annab ligipääsu rahvusvahelisele äripartnerite võrgustikule ja kuni 150 000-eurosele finantsinvesteeringule.

Eelmise, 2018. aasta PowerUp! konkursi võitja oli Eestis Tehnopol Startup Inkubaatoris tegutsev idufirma Zubax Robotics. Nende välja töötatud tehnoloogia, mis võimaldab oluliselt tõsta kosmosetööstuse energiatõhusust, tõusis esile enam kui 300 võistlusele esitatud idee seast ja tõi auhinnarahaks 30 000 eurot.

PowerUp! Eesti finaal toimub 24. aprillil Pipedrive Toweris algusega kell 17.30. Rohkem informatsiooni leiab ürituse Facebooki lehelt ja ametlikult kodulehelt.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.