Uudis

Eestit tutvustav VR-lahendus valmib järgmise aasta esimeses pooles

Foto: Reuters

e-Eesti esitluskeskuse Eestit, e-teenuseid ja e-valitsemist tutvustav VR-lahendus valmis järgmise aasta esimeses pooles ja seda hakkavad looma looma Telia, Babahh Media ja Idea AD. Koostöös valmiv brauseripõhine VR-lahendus hõlmab kogu tehnilist teostust, kümmet 360-kraadist videoklippi ning kolme ekspositsiooni lahenduse loomist.

VR-lahendus valmib järgmise aasta esimeses pooles, kuigi algselt pidi see valmima Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajaks. Lahenduse maksumus on 240 000 eurot, kuid raamleping on sõlmitud miljoni euro peale, mis lubab aastaks 2020 tellida selles mahus töid veel juurde.

EASi tellitud lahenduse puhul on kasutajatel võimalik VR-prillide, veebilehitseja või nutitelefoni vahendusel audiovisuaalse kogemusega tutvuda Eesti ja e-riigiga. Eesmärk on anda edasi e-maailma lihtsust, loogilisust, kasutajasõbralikkust ja nutikust kasutades realistlikke audiovisuaalseid lahendusi koos interaktsiooni võimalustega. EASi soov on teenindada vähemalt kümme üritust aastas ning jõuda VR-lahenduse kaudu vähemalt 100 000 kasutajani esimesel aastal.

E-Eesti esitluskeskuse juht Anna Piperal selgitas, et VR lahendus oleks lisavõimalus ka e-lahenduste esitlejatele, kes osalevad rahvusvahelistel konverentsidel ja messidel, aga samuti näiteks välisesindajatele ja saatkondadele. “Näeme, et seda võiks kasutada ka näiteks Tallinna Teletornis, Lennusadamas või Lennart Meri Tallinna lennujaamas,“ lausus ta.

Telia ärikliendi müügijuhi Rivo Roosilehe sõnul on pakutud brauseripõhine lahendus jätkusuutlik ning selle struktuur loodud nii, et lahendust saaks laieneda võimalikult efektiivselt ja madalate kuludega, säilitades samal ajal sisu kvaliteedi. “Brauseripõhisus tähendab seda, et kasutaja ei pea loodud virtuaalreaalse keskkonna nägemiseks midagi oma seadmesse paigaldama. Loodavasse keskkonda on lahenduse abil võimalik liidestada ka mis iganes olemasolevaid keskkondi, olgu selleks siis mõne ametiasutuse veebileht, Youtube või Facebook,” iseloomustas Roosileht tehnilist lahendust.

EAS kuulutas 2016. aasta augustis välja rahvusvahelise riigihanke Eestit ja e-riiki tutvustava VR lahenduse loomiseks. Hankes osalemiseks esitasid taotluse kaksteist ettevõtet, neist kümme vastas esitatud kvalifitseerimistingimustele. Üle poole neist olid Eesti ettevõtteid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.