Uudis

Eestlased korraldavad sel nädalavahetusel valgevenelaste toetuseks häkatoni

Kuvatõmmis The Global Hacki veebilehest.Foto: Kuvatõmmis

Sama grupp eestlasi, kes koroonaviiruse tipphetkel korraldas kiirkorras organiseeritud globaalse onlain häkatoni The Global Hack, korraldab sel nädalavahetusel uue häkatoni. 

Sel korral on fookus Valgevenel ehk 48-tunnise häkatoni raames otsitakse ideid, millega saaksid inimesed, kes ei asu füüsiliselt Valgevenes, aidata kaasa demokraatia võidukäigule. 

Häkatoni üks korraldajatest Ragnar Sass ütles Facebooki postitatud videos, et tema sõbrad ja ka kõik teised valgevenelased ei jää üksi, kuna paljud inimesed üle maailma soovivad neid aidata. 

Peatada vägivald ja taastada ühendus välismaailmaga

“Sel põhjusel käivitame täna onlain häkatoni ehitamaks reaalseid ideid, mis aitaksid vägivalla peatada ning ehitada Valgevene uus tulevik. Meil pole aega oodata. Valgevene tulevik võidakse otsustatakse järgnevate tundide ja päevade jooksul. Palun jagage häkatoni ja liituge sellega ning näitame, kuidas globaalne ühiskond saab selle kriisi peatada,” ütles Sass. 

Häkatoni raames üritatakse leida ideid, kuidas peatada vägivald ning rahumeelsete meeleavaldajate arreteerimine, kuidas ühendada valgevenelased maailmaga, kui internet on välja lülitatud, kuidas osutada haavatutele arstiabi ning kuidas Valgevenes taastada usaldus, usk ja turvatunne. 

Häkatoni ideekorje kestab täna kuni kella 16:00 ning häkaton loetakse lõppenuks sel pühapäeval kell 18:00. Huvilised peavad end üles andma järgneval veebilehel https://eventornado.com/event/build-for-belarus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.