Eestlased kütsid kriisi keskel saunaturu kuumaks

Huumi kerised võidavad eelkõige Suurbritannias aina populaarsustFOTO: Huum

Kui enamikul Eesti ettevõtetel on kriisi ajal kasv seisma jäänud või suisa kahanemiseks pöördunud, siis end idufrimaks nimetava kerisetootja Huum läbimüük sööstis uutesse kõrgustesse.

Märtsis, kui globaalne kriis süvenes, kasvas Eesti idufirma müük eelmise aasta sama perioodiga võrreldes koguni 221 protsenti. Plahvatuslikult kasvanud läbimüügi põhjustas karantiiniaeg, mis pani inimesi saunu ehitama, teatas ettevõte ettevõtte turundusjuht

Nelja kuu kokkuvõttes oli Tartus tegutseva ettevõtte müük küll veidi tagasihoidlikum, kuid kasvas mullusega võrreldes ikkagi tugevad 68 protsenti. Kasv tuli peamiselt keriste suurenenud ekspordist Mandri-Euroopasse ja Suurbritanniasse.

David Beckham avab turgu

Saunamüügiga tegeleva veebipoe EstonianSaunas.com tegevjuht Anni Oviiri sõnul on koju sauna ehitamise Euroopas tõusev trend, kusjuures silma torkab eelkõige Suurbritannia esiletõus.

„Britid on seni pidanud sauna luksuseks, mida saab kogeda ainult spaas. Nüüd aga on näha, et meie mõistes täiesti tavapärastest saunadest on ka seal saamas normaalsus,” rääkis Oviir.

Anni Oviir Iglucrafti saunasFOTO: Huum

Tema sõnul on selles kandev roll ka endisel jalgpalluril David Beckhamil, kes soetas samuti Eesti päritolu sauna. “Briti kuulsused, nagu David Beckham, on aidanud Inglismaal kodusaunu populariseerida ja tänavu on need saareriigis kohe eriti kõrgesse hinda läinud,“ kinnitas Oviir.

Kaks aasta tagasi andis Leies tegutsevale ettevõttele Iglucraft tiivad just Beckham, kes jagas sotsiaalmeedias postitust tänades eestlasi sauna eest.

Kui veel hiljuti turustasid eestlased sihtturgudel oma saunu kui soome saunu, siis nüüd tunneb üha rohkem inimesi kogu maailmas Eesti enda ainulaadse saunapärandi vastu huvi.

Ajutised raskused

Helendi möönis, et neil esine s kerisekivide hankimisel väikeseid viivitusi, kuid ettevõte leidis viisi, kuidas kive kiiremini varuda ja töödelda. „Kerisekivid on sauna kõige olulisem kujunduselement, sestap tuleb neid hoolikalt valida,“ selgitas Helendi.

Helendi kinnitusel tegid märtsis suurima kasvuhüppe just puuküttega saunakerised. Samas kõige populaarsemad tooted on endiselt elektrilised kerised.

„Nii nagu Eestit tuntakse praegu e-residentsuse ja digiteenuste eksportijana, võiksime tulevikus olla hinnatud saunade eksportöörina,” arvas Helendi. Nõudlus on igal juhul kasvutrendis ja meil on pakkuda tõeliselt kauni disainiga tooteid, mida on ka rahvusvahelises meedias palju kiidetud.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.