Uudis

Ekspert: Momo on sümptom, aga lapsevanemad peavad tegelema põhjusega. Talgukorras seda ei tee

Foto: Geenius

“Kahjuks tundub, et Eestis käib laste kasvatamine ikka kampaaniakorras. Kui ma oktoobris rääkisin meedias Growtopia probleemidest, siis kurtsid lapsed, et Growtopia keelati ära ja kõik. Nüüd on vanemad märganud Momot,” rääkis Diana Poudel.

Täna tähistatakse turvalise interneti päeva ja Poudel, kes on raamatu “Turvaliselt Internetis” autor, peab kell 19:00 Telia Kristiine keskuse esinduses tasuta loengu.

“Talgukorras ju tegelikult lapsi ei kasvata, nii ei saa, et ühel kuul lööd Growtopias korra majja ja teine kuu võitled Momoga. Ei saa nii, et tõrjud nohu, aga ei tegele haigestumise põhjusega. Momo on sümptom, mitte põhjus,” rääkis Poudel Geeniusele.

Poudel ütles, et ta räägib oma loengus “Asjad, mida iga lapsevanem peab interneti kohta teadma” sellest, kuidas lapsed näevad kogu internetti teisest perspektiivist ja vanematel on vaja sellest aru saada.

Vanemad unistavad, et mängud oleks tasuta, lapsed unitavad mängude ostmisest

“Eesmärk on panna lapsevanem oma perspektiivi muutma ja juttu tuleb nii võõrastega internetis suhtlemisest kui ka näiteks tasuta ja tasulistest mängudest. Tuletan meelde, et tasuta mänge pole olemas, aga lapsevanemad unistavad ikka tasuta mängudest, samal ajal kui lapsed unistavad mängude ostmisest,” rääkis Poudel.

Poudeli üle käib maailmas ka veel ikka tuline vaidlus ekraaniaja üle – kas on üks lihtne valem, mille järgi lapse aega ekraani ees piirata.

“Tunduvalt vähem on maailmas uuritud seda, mida ekraaniajaga tehakse. Minu jaoks pole võrdväärne, kas laps istub mõttetus YouTube kanalis või mängib midagi huvitava. Aga kahjuks lapsevanemad ei tee sageli vahet, kas lapsel on lihtsalt aju välja lülitatud või teeb ta midagi asjalikku.”

Poudel rõhutab, et kellegil ei maksa arvata, et probleem laste ja internetiga lihtsalt ära läheb. “See on donkihhotlik võitlus, et lapsed lähevad internetist ära. Pigem tuleb neid julgustada, suunata ja rääkida, mitte keelata.”

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.