Uudis

Estcoini idee autor lükkas Bloombergi väite ümber

E-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus. Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Bloomberg kirjutas läinud reedel artikli Eesti e-residentsuse tiimi poolt algatud Estcoini ideest. Artikli pealkiri andis mõista, et eestlased on otsustanud riikliku krüptovaluuta loomise osas pidurit tõmmata. Idee autor, e-residentsuse programmi juh, Kaspar Korjus sõnas aga, et asja ümber on tekkinud segadus.

“Siin on tegu ebaõnnestunud kommunikatsiooniga. Estcoin ei ole kunagi olnud mõeldud krüptovaluutana euro asemel. Kõik kolm algupärast Estcoini ideed on meil veel endiselt laual. Millegi osas pidurit ei ole pandud. Tõime Sikkutiga (MKMi IT-asekantsler Siim Sikkut-toim.) välja, et meil ei ole kavas luua riikliku krüptovaluutat,” ütles hetkel USA-s Stanfordi ülikoolis Balti konverentsil osalev Korjus.

Seda, et Bloombergi artikli puhul oli tegu ebaõnnestunud kommunikatsiooniga kinnitas ka Sikkut. “Valitsus pole kunagi öelnud, et teeme Estcoini ja krüptovaluutana. Pealkirjad jm teises suunas on ajakirjanike fantaasia ja mittesüvenemise vili,” lisas ta.

Estcoini ideed tutvustati mullu augustis. Kolm ideed, millega välja tuldi keskendusid usaldusväärsetele e-residentide ICOdele, kogukonna estcoinidele ning identiteedi ja euro estcoinidele.

Viimase puhul on e-residentsuse tiim alati rõhutanud, et nad ei ole euro kõrvale uut valuutat loomas. Estcoini idee osas on sõna võtnud Eesti Panga president Ardo Hansson ja asepresident Madis Müller, kes on mõlemad kinnitanud, et euroala riigina on Eesti ainus seaduslik maksevahend euro.

Estcoini osas on oma pahameelt väljendanud Euroopa Keskpanga president Mario Draghi.

Märksõnad: ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.