Uudis

Euroopa Komisjon alustas Eesti suhtes menetluse: küberkaitse direktiivi rakendati valesti

euroopa_parlament_jai79_pixabay.jpg
Euroopa Komisjon leiab, et Eesti on direktiivi valesti rakendanud.Foto: Pixabay

Euroopa Komisjon otsustas täna algatada rikkumismenetlused, Eesti, Austria, Belgia, Luksemburgi, Poola, Rootsi ja Tšehhi suhtes, sest need riigid on ELi küberkaitsedirektiivi valesti rakendanud.

“See direktiiv on küberkuritegevusevastase võitluse seisukohalt väga oluline osa ELi õigusraamistikust ning sellega pannakse liikmesriikidele kohustus karmistada küberkuritegevust käsitlevaid siseriiklikke õigusnorme ja kehtestada rangemad kriminaalkaristused, muu hulgas suuremahuliste küberrünnete eest,” seisab komisjoni teates.

Komisjon leiab, et nimetatud riigid on direktiivis sätestatud meetmed oma siseriiklikku õigusesse ebaõigesti üle võtnud, eelkõige mis puudutab sätteid nõutavate karistusmäärade, ebaseadusliku pealtkuulamise ning direktiivis osutatud süütegude toimepanemise eesmärgil kasutatavate vahendite valmistamise ja kasutamise kriminaliseerimise kohta.

Pole teada, missuguste direktiivis sätestatud punktide vastu Eesti konkreetselt eksis. Nimetatud riigid peavad komisjoni esitatud väidetele kahe kuu jooksul vastama, vastasel juhul võib komisjon otsustada saata põhjendatud arvamuse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.