Uudis

Euroopa Liit nõuab AirBNB-lt selle klientidele rohkem õigusi ja läbipaistvust

Euroopa liit soovib, et AirBNB muudaks seda, kuidas kuvatakse renditavate elamute hindasid ning et firma muudaks oma kasutajatingimusi.

Nõue tuleb Euroopa Liidu komisjonist, mis tegeleb tarbijaregulatsioonidega. Nende sõnul ei ole AirBNB kasutajatingimuste sõnastus piisavalt selge ja läbipaistev ning ei anna klientidele piisavalt adekvaatset informatsiooni.

EL-i sõnul peavad tarbijad lihtsasti aru saama sellest, mille eest ja kui palju nad maksavad, samuti peab neil olema võrdne info selle kohta, millised võimalused on oma broneeringute tühistamiseks.

Probleemide lahendamiseks on AirBNB-l aega augusti lõpuni. Osa probleeme puudutab näiteks vahe tegemist tavaliste inimeste vahel, kes mõnd oma elamist välja rendivad, ning nende vahel, kes osutavad professionaalset majutusteenust. Euroopa Liidul on erinevad regulatsioonid mõlemat tüüpi teenusepakkujate tarbeks.

Komisjon soovib ka, et AirBNB muudaks oma teenusetingimusi, et pakkuda klientidele teatud õiguseid. Näiteks nõuab komisjon, et kasutajal oleks õigus majutusteenuse pakkuja kohtusse kaevata, juhul kui teenusepakkuja tõttu on keegi või miski viga saanud. Samuti peab AirBNB paremini selgitama oma raha tagastamise põhimõtteid.

AirBNB ütles The Verge’le, et võtab probleemi väga tõsiselt ning soovib oma teenuseid pakkudes olla nii läbipaistev kui vähegi võimalik. Külalisi informeeritakse kogu tasust koos kõigi lisamaksudega enne broneeringu kinnitamist. AirBNB teeb koostööd Euroopa Liiduga, et tõstatatud mured lahenduse leiaksid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.