Uudis

Facebook lubab kasutajatel kõik poliitilised reklaamid välja lülitada

Võimalus avaneb kõigepealt USA-s seoses presidendivalimiste eelvalimistega.Foto: shutterstock

Facebook juht Mark Zuckerberg andis teada, et Facebookis ja Instagramis on võimalik alates kolmapäevast kasutajatel kõik poliitilised reklaamid enda jaoks ära peita, kui sa neid näha ei taha.

Esimesena saavad selle võimaluse USA kasutajad seoses 2020. aasta presidendivalimiste eelvalimistega, kuid alates sügisest jõuab see võimalus ka teistesse riikidesse üle maailma. Eestis on järgmised valimised 2021. aasta oktoobris, mil toimuvad kohalike omavalitsuste valimised.

Kasutajad, kes on poliitilised reklaamid blokeerinud, aga ikkagi näevad neid, saavad eraldi võimaluse neid reklaame raporteerida Facebookile.

Poliitiliste reklaamide blokeerimine tähendab seda, et enam ei näe sa poliitilise või sotsiaalseid reklaame, mille eest poliitikud või organisatsioonid on maksnud. Kui hästi see reaalsuses hakkab välja nägema, seda on raske hinnata, sest aeg on näidanud, et igast sarnasest piirangust saab kuidagi mööda.

Facebook on olnud tugeva kriitika all seoses poliitiliste reklaamidega, kus on edastatud selget valeinfot. Facebooki konkurent Twitter viis sellise muudatuse sisse juba möödunud aasta oktoobris.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.