Uudis

Facebook Messengeris saad nüüd saadetud sõnumeid kustutada: vaata, kuidas seda teha

10 minutit on sul aega, et Facebooki sõnumeid tagasi kutsuda. Foto: Scanpix

Facebook Messenger andis kasutajatele võimaluse kustutada saadetud sõnum 10 minuti jooksul pärast saatmist vestluse ajaloost.

Juhuks, kui oled teinud mõne õnnetu kirjavea või saatnud sõnumi valesse vestlusaknasse, saad nüüd kirjutatu ära kustutada.

Seda ei saa aga teha igavesti, kustutada saab vaid sõnumeid, mis on vähem kui 10 minutit vanad.

Kustutamiseks klõpsa vestluse kõrval olevatel nuppudel või rakendustes hoida näppu sõnumipeal.

Selle järel tekib ekraanile kaks nuppu. “Remove for everyone” (kustuta kõigi jaoks) ja “Remove for you” (kustuta ainult enda jaoks).

Viimase variandi aktiveerimise puhul kaob sõnum vaid sinu vestlusaknast, kuid teiste vestlusesse jääb see alles. Kui sõnum kõigi vestlusest kustutada, asendatakse see tekstiga, mis informeerib teisi, et oled sõnumi kustutanud.

Kustutusfunktsioon on saadaval nii iOSi kui ka Androidi operatsioonisüsteemi Messengeri rakenduse kõige uuemas versioonis, samuti veebirekanduses.

Varem sai seda teha ainult Mark

Sõnumite kustutamise teemale on Facebooki puhul külge jäänud veidi halb maik. Nimelt avastati möödunud aasta mais, et Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg saab oma saadetud sõnumeid kustutada.

Tol ajal põhjendas Facebook seda kõrgendatud turvalisusnõuetega, kuid pärast võimaluse avalikuks tulekut lubas ettevõte, et toob funktsiooni kõigi kasutajateni mõne kuu jooksul.

Mõnest kuust sai peaaegu aasta, aga nüüd saavad vähemalt kõik Messengeri kasutajad oma saadetud sõnumeid kustutada.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.