Uudis

Facebooki salajane dokument reetis kurikavala triki noorte tähelepanu püüdmiseks

Facebooki firmasisene memo reedab geniaalse triki, kuidas võita sotsiaalmeedias teismeliste tähelepanu

Eelmise aasta oktoobris ostis Facebook küsimustele ja hääletamisele orienteeritud rakenduse TBH, millel oli umbes 2,5 miljonit kasutajat, pea kõik neist teismelised. Mõnda aega hiljem sulges Facebook rakenduse, põhjendades seda vähese kasutajate huviga.

BuzzFeed on saanud enda käsutusse aga Facebooki majasisese dokumendi, mis tuleb TBH asutajalt ning kirjeldab, kuidas rakendus endale nii palju teismelistest kasutajaid haaras. Tõenäoliselt annab see ka ülevaate taktikatest, mil viisil võib Facebook täna noori püüda, kuna on üldteada, et teismeliste huvi Facebooki vastu aina kahaneb.

TBH strateegia ei olnud mitte kallis reklaamikampaania, vaid salakaval psühholoogiline ärakasutamine Instagramis, mis muide on kooskõlas kõigi Instagrami teenuse tingimustega.

TBH märkas, et väga paljud noored märgivad oma Instagrami tutvustuses ära gümnaasiumi, kus nad käivad. Kasutades TBH äpile loodud spetsiaalset privaatset Instagrami kontot, külastati mõne kooli asukohalehte Instagramis ning asuti jälgima kõiki seal olevaid õpilasi, kes nimetatud kooli oma profiilil mainisid.

TBH privaatse Instagrami profiil oli väga salajane, teatades vaid: “Sind on kutsutud proovima uut äppi. Ole valmis.“

Nagu arvata võis, tõstis see noorte uudishimu lakke ning väga mitmed püüdsid TBH kontot vastu jälgima asuda. Kuna konto on privaatne, siis peab omanik jälgimistaotluse aga enne kinnitama. Möödus 24 tundi, selle aja jooksul saatis enamik õpilastest TBH rakendusele huvi pärast jälgimistaotluse.

Kell neli pärastlõunal, mil tavaliselt kool lõpeb ning noored taas Instagrami sukelduvad, lisas TBH oma profiilile rakendustepoe lingi, kust äpi alla laadida saab. Mõni hetk hiljem tegi firma oma konto avalikuks, mille tulemusena said kõik noored, kes eelnevalt jälgimistaotluse olid saatnud, nüüd korraga enda telefonile teavituse, et TBH on kinnitanud nende soovi.

Loomulikult klikkisid noored teavitusele, nägid TBH profiilil äpi allalaadimise linki ja laadisid huvist rakenduse alla.

TBH tunnistab, et säärane taktika ei töötaks liiga suurte ettevõtete puhul, kuid soovitab, et Facebook võiks pakkuda lahendust, kus kampaania käigus ei anta inimestele kohe allalaadimislinki, vaid kogutaks huvilised kokku ning seejärel saadetaks kõigile välja teavitus näiteks rakenduse allalaadimislingiga, et hetkel, mil äpp avalikkuse ette jõudma peaks, oleks võimalikult paljud inimesed sellest korraga huvitatud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.