Garage48 kosmosetehnoloogia häki võitis ilmaõhupall, mille saab kosmosesse saata

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Võidumeeskond. Foto: Gabriela Liivamägi

Nädalavahetusel toimunud tarkvaramaratonil Garage48 Spacetech: Integrated Applications võidutses Läti meeskond iDoBalloon, kelle ehitatud lahendus võimaldab ise ilmaõhupalli kosmosesse saata

iDoBalloon meeskonnale tõi ürituse üldvõidu õppevahendina mõeldud ilmaõhupall, mille õpilased saavad ise ehitada ning koos uurimisrobotiga stratosfääri saata. Teise koha pälvis meeskond TeamOnGrid, kelle ehitatud lahendus on mõeldud militaarspordiga tegelevatele meeskondadele omavaheliseks suhtluseks ja positsioneerimiseks.

Võidumeeskonna juht Pauls Irbins sõnas, et kogu protsess oli meeskonna jaoks suur väljakutse, sest nad ei ole taolise suure projekti kallal varem koos töötanud. “48 tunni sisse mahtus palju häid emotsioone, aga ka tiimisiseseid konflikte ja väga vähe und. Seega oli hea korraldus ja abivalmid mentorid tähtsal kohal, et pühapäevaks oma eesmärgini jõuda. Me loodame, et oleme inspiratsiooniks ka teistele noortele inimestele häkatonidest osa võtma ja oma idee ellu viima,” sõnas ta.

3.-5. novembril toimunud arendusnädalavahetus tõi Tartusse kokku ligi 120 tarkvara ja riistvara arendajat, disainerit ja kosmose entusiasti. Osalejate seast loeti kokku 23 erinevat rahvust, kelle seas kaugemalt saabunud olid Austraaliast, Iraanist, Hiinast ja Brasiiliast. Reedesel avaüritusel esitleti 21 ideed, mille seast 13 kogusid kokku meeskonna ja ehitati pühapäevaks valmis töötav prototüüp.

Garage48 korraldab kosmosetehnoloogia häkatoni juba teist korda. “Sel aastal on ideede kvaliteet kasvanud, meeskonnad on tõsisemaks muutunud. Võidumeeskonnas olid meile juba tuttavaks saanud lätlased, kes ka seekord näitasid kõrgetasemelisi oskusi nii riistavara kui tarkvara vallas. Oli tõeline au see tiim võitjaks kuulutada,” kommenteeris ürituse moderaator ja sihtasutus Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa.

Sel korral olid partneritena kaasatud kaks Euroopa põhilist kosmoseagentuuri: Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) ning Euroopa GNSSi Agentuur (GSA).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.