Uudis

Geenius IFAl: Dell tahab oma VR-peakomplektiga Oculuse ning HTC mängust eemaldada

Foto: Gregor Sibold

Vajuta siia, et näha kõiki Geeniuse IFA 2017 teemalisi uudiseid

Dell tutvustas Berliinis toimuval tehnoloogimessil koostöös Microsoftiga valminud Visor liitreaalsuse virtuaalreaalsuse peakomplekti, mis peaks hakkama konkurentsi pakkuma HTC Vive’ile ning Oculus Riftile.

Visor kasutab ära Microsofti mixed reality platvormi, kuigi tegelikkuses on suuresti siiski tegemist vaid virtuaalreaalsusega. Seade kasutab ära selle külge kinnitatud kaameraid, et tunnetada oma kohta ruumis, seega pole vaja peakomplekti kasutamiseks kinnitada seintele sensoreid, erinevalt näiteks HTC Vive’ist.

Seadmega on võimalik mängida mitmeid mänge, mis on saadaval ka teiste suuremate VR-peakomplektide jaoks, samuti on võimalik proovida SteamVR keskkonna mänge.

Visor kuvab pilti kahe 1400×1400 ekraani abil, mis on mõnevõrra parem konkurentidest, kes kasutavad 1080×1200 pikslise resolutsiooniga ekraane.

Delli esindaja rääkis Geeniusele, et toote disainimisel võeti arvesse mugavust, seega otsustati ka peakomplekti tagaküljele raskust lisada, et seade tasakaalus oleks ning ettepoole vajuma ei hakkaks.

Geeniusel oli võimalik ka peakomplekti testida ning esimene kogemus oli positiivne. Pilt ei tundu küll oluliselt teravam kui teiste peakomplektide puhul, kuid see-eest on Visor peas äärmiselt mugav, meenutades tundelt Sony PlayStation VR peakomplekti. Samuti muudab kasutuskogemuse paremaks see, et mängu või tegevuse valik toimub virtuaalses elutoas, kuhu on soovi korral võimalik kuvada ka ühendatud arvuti ekraanil olev pilt.

Samuti on mugav asjaolu, et peakomplekti esiosa saab kiirelt üles tõsta, tervet seadet peast eemaldamata. See võimaldab näiteks mugavalt saabunud sõnumit vaadata ning seejärel mängimisega jätkata.

Visori hinnaks on 350 eurot ning juhtpultide eest tuleb tasuda veel 100 eurot. Müügile jõuab see oktoobris.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.