Uudis

Geenius IFAl: Logitechi uus klaviatuur on üks ägedamaid, mis me viimasel ajal näinud oleme

Foto: Hans Lõugas

Vajuta siia, et näha kõiki Geeniuse IFA 2017 teemalisi uudiseid

Logitechi MX-seeria hiired on juba pikka aega olnud professionaalide seas au sees nende mugavuse ning funktsionaalsuse tõttu. Nüüd on ettevõte aga ka välja tulnud uue Craft klaviatuuriga, mis hiire kõrvale ideaalselt sobib.

Craft klaviatuuri üheks suurimaks müüginumbriks on selle üleval vasakus nurgas olev keerlev “kroon”, mis ei ole aga tavaline keerlev nupp. Logitech on kasutusele võtnud lahenduse, mis teeb krooni ka puutetundlikuks, seega on teatud valikute jaoks võimalik vaid kroonile näpuga vastu minna, kuid täpsemaks minemiseks saab tervet pöördnuppu keerata.

Kuna klaviatuur on eelkõige mõeldud sisuloojatele, siis on krooni kasutusvõimalused vähemalt esialgu suuresti piiratud ka tööks mõeldud rakendustega. Krooni funktsioone saab ära kasutada Adobe’i programmides, näiteks Photoshopis või Premiere’is, kuid ka Microsofti programmides nagu Word või Excel.

Siiski saab Office’i programmidega nuppu kasutada vaid Windowsiga arvutites. Logitechi esindaja ütles Geeniusele, et tulevikus võidakse platvorm avada ka kolmandatele osapooltele, seega saaks ka teised rakendusteloojad oma loomingu Logitechi süsteemiga tööle panna.

Klaviatuuri funktsioone saab ära kasutada ka arvuti enda sätete muutmiseks, näiteks heli reguleerimiseks või muusikapala edasi kerimiseks.

Kui krooni kasutada näiteks Photoshopis, on mitmete toimingute tegemine oluliselt lihtsam. Kui valida pintsli-tööriist, on krooni abil võimalik muuta selle suurust ning ka teisi sätteid. Samuti saab mugavalt valida filtreid või pilti suurendada. Suuresti on asja mõte aga sarnane Apple’i TouchBarile: kasutaja ei pea erinevaid valikuid kuskilt otsima, vaid need on kohe ta sõrmede all olemas.

Lisaks eelnevale on Craftil veel üks trump: sellega on igati mõnus kirjutada. Klaviatuur poleks suurem asi, kui kirjutamiskogemus hea ei oleks. Logitech on aga tabanud naelapea pihta ning lühikese testi põhjal võib öelda, et see on üks mugavamaid kontorilauale sobivaid klaviatuure, mida turult leida võib.

Klaviatuuri aku peaks vastu pidama nädala ning seda saab laadida USB-C kaabliga.

Seadme hinnaks on paarsada eurot ning see jõuab müügile ka Eestis. Esimesed tooted võivad poelettidele jõuda kuu lõpuks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.