Suurima ja tõenäoliselt enim oodatud ametlik info avalikustati Androidu uusima versiooni kohta. Android 12 uus disainikeel „Material You“ on palju värvilisem, ümaram ja mängulisem varasematest versioonidest. Näiteks muutuvad süsteemi taustavärvid vastavalt taustapildi toonidele, üle on käidud ka teavituste paneel ja vidinate valik.

Teine suur uuendus puudutab turvalisust. Sarnaselt Apple’ile hakkab Android edaspidi kuvama väikest värvilist täpikest, et teavitada kaamera, mikrofoni või asukoha jälgimisest. Nii on kasutajatel teada, kui mõni rakendus seda valedel põhjustel kasutamas on.

Uus Wear OS koos Samsungiga

Google andis laval teada ka sellest, et on käed löönud Samsungiga Wear OS kelladele mõeldud operatsioonisüsteemi liitmiseks Tizen OS-oga, mida Samsung enda kellades kasutab.

Plaanis on ühendada kahe platvormi tugevused, mis aitab aku vastupidavust tõsta 30 protsendi võrra ning muudab kogu kasutuse kellal kiiremaks. Samuti saab uus platvorm juurde uusi kujundusi ning näiteks võimaluse kasutada Google Maps kaardirakendust ilma telefonita.

Samsung kinnitas, et nende järgmine nutikell tuleb just nimelt selle uue operatsioonisüsteemiga ning samamoodi Fitbiti uued kellad, mis on nüüd Google’i omanduses.

Kaamera ja Google Photos uuendused

Google Photos rakendus on saanud juurde mitmeid täiendusi. Näiteks oskab see tavalistest fotodest teha liikuvad pilte, kui oled teinud mingist objektist või stseenist mitu pilt. Selle jaoks kasutab Google tehisintellekti abi ning liidab omavahel kaks pilti.

Samuti saab nüüd Google Photos rakenduses kasutada lukustatavat kausta, kuhu oma privaatsed pildid koondada.

Lisaks sai täiendusi ka Google’i kaamera, mille abil saab nüüd hinnata juuste, küünte või naha seisundit. Kasutaja peab tegema kolm erinevat pilti näiteks lööbest nahal, misjärel tehisintellekt analüüsib kogutud infot. Samuti peab vastama erinevatele küsimustele, misjärel Google oskab täpsemalt infot jagada.

Tehisintellekt ja 3D mudelid

Tehisintellekti arendamine erinevate teenuste kasutamiseks on olnud Google prioriteet juba pikemat aega.

Üheks uueks arenduseks on LaMDA keelemudel, mille abil loodetakse suhtlus inimese ja tehisintellekti vahel sujuvamaks muuta. Eesmärk on aidata paremini Google’il erinevaid keeli tõlkida või kirjeldusi luua, kui inimesed nende otsingumootorit kasutavad ning otsingutulemuste infot loomulikumalt esitleda.

Google näitas ka uut 3D mudelit, mille abil saab inimesi projitseerida videokõned tegemiseks. “Project Starline” nime kandev projekt kasutab esialgu suurel määral spetsiaaltehnikat mudelite loomiseks, kuid annab aimu, kuhu suunas ollakse arenduse juures liikumas.

Tegu on kabiiniga, kust leiab sügavusandmeid kuvavad sensorid ja 65-tollise spetsiaalse ekraani, mis aitab inimesi kuvada 3D-s.

Google plaanib projektis koostööd teha erinevate ettevõtetega tagasiside kogumiseks ja arendustööks, et luua tulevikus parem visuaalne kogemus videokõnede pidamiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.