Uudis

Google lisas mudelivalikusse väiksema Pixel säästutelefoni

2022. aasta arendajate konverentsil Google I/O tutvustas ettevõtte järjekordset nutitelefoni Pixel seerias, milleks on Pixel 6A.

Uus mudel on kasutab samasugust disainikeelt nagu tema suuremad vennad. Tagumiselt küljelt leiab sarnaselt teistele mudelitele eristuva kaameraosa, mis küll Pixel 6A mudelil ei ulatu kerest nii palju välja kui teistel. Värvivalikus on must, valge ja roheline toon.

Pixel 6A on võrreldes sama seeria mudelitega ka väiksem, ekraani diagonaaliks on sellel 6,1-tolli. Kasutatakse OLED tehnoloogiat, kuid värskendussagedus on jäetud klassikalise 60 hertsi peale.

Telefon kasutab Tensor kiipi, mille leiab ka seeria kallimatelt mudelitelt. Saadaval on see 6 GB RAM mälu ja 128 GB sisemälu kombinatsiooniga, muid konfiguratsioone ei pakuta. Aku suuruseks on 4000 mAh-d, mis võrreldes 5A mudeliga on 680 mAh võrra väiksem. Google sõnul tagab see siiski terve päeva kasutust ning kui sisse lülitada aku säästurežiim, saab aku pidavust pikendada kuni kolme päevani.

Kaamerate puhul on Google jäänud tagasihoidlikuks ning kasutusele võtnud sama põhikaamera, mis 5A mudelil. Selleks on 12 Mpx lainurk, lisaks sellele leiab telefonist veel ülilainurk 8 Mpx kaamera ning 8 Mpx esikaamera.

Kui Google’i eelmine soodsam mudel 5A oli saadaval ainult USA-s ja Jaapanis, siis 6A kättesaadavus on oluliselt parem. Juba on teada, et seda hakatakse müüma ka Euroopas (Suurbritannias, Saksamaal ja Prantsusmaal). Hinnaks on välja hõigatud 449 dollarit ning müügile peaks see jõudma juuli lõpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.