Google’i tehisintellektil põhinev juturobot Bard sai avalikuks, aga seda vaid valitud seltskonnale

Bard AI Logo
Google'i Bard juturobot lisab AI-l põhinevate abiliste turule oodatud konkurentsi.Foto: Google

Google Bard on tehisintellektil põhinev juturobot ja Microsofti Bing Chati kauaoodatud konkurent. Veebruaris avalikkusele esitletud Bard on nüüd valitud seltskonnale kutsetega ligipääsetav.

Huvilised USAs ja Suurbritannias saavad liituda ootenimekirjaga ning väikeste gruppide kaupa lastakse neid Bardi proovima. Google ei ole avaldanud ligipääsu ootamise hinnangulist aega ega seda, millal võivad teenusele ligi saada teiste riikide kasutajad.

Nagu Bing Chati kogemus on näidanud, maadleb ka Google’i juturobot üsna suure hulga eksitava info ning kontrollimata faktide esitamisega. Samuti võib saada sama päringu korduval esitamisel väga erinevaid vastuseid.

Google hoiatab, et Bard õpib väga erinevatest allikatest, sealhulgas kallutatud allikatest ja internetiavarustes ringlevatest stereotüüpidest, mistõttu võib juturobot anda ebatäpseid ja eksitavaid vastuseid või lausa valeinfot. Bard õpib aktiivse kasutamise käigus pidevalt ning vastuste kvaliteet paraneb aja möödudes. Esimeste kasutajate kogemuste põhjal annab Bard aga vastuseid märgatavalt kiiremini kui Bing Chat või ChatGPT juturobot.

Google’i väitel võib Bard täita erinevaid ülesandeid, sealhulgas näiteks:

  • Selgitada, miks välk võib kaks korda samasse kohta lüüa.
  • Aidata kasutajal kirjutada tema esimest romaani.
  • Koostada nädalavahetuse reisi pakkelisti.
  • Luua suviste kokteiliretseptide blogipostituse kondikava.
  • Selgitada, miks suured keelemudelid võivad vigu teha.
  • Luua sobiv tunnuslause kunstistuudiole.
  • Soovitada veganmenüüle lisamiseks valgurikkaid valikuid.

Google toonitab, et Bard ei ole mõeldud asendama Google’i otsingut, vaid on sellele täiendavaks võimaluseks lisainformatsiooni hankimiseks.

Loomulikult lubab Google tulevikus Bardile lisada erinevaid oskusi, sealhulgas sõnalise kirjelduse põhjal koodi kirjutamise võime ning muidugi ka teiste keelte toe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.