Uudis

Google’i uudisteäpp näitab Eestis ainult venekeelset sisu

Google uus ja väidetavalt nutikas uudisteäpp näitab Eestis venekeelset sisu, millel on suuresti propagandamaik juures.

Eelmisel nädalal toimunud Google’i arendajate konverentsil tõi firma välja ka uuenenud uudisterakenduse Google News. Nutikal tehisintellektil põhinev äpp peaks sinu harjumuste, asukoha ja ümbritseva põhjal valima, milliseid uudiseid sulle näidata.

Eestis äpi avanud asutajaid tabab aga halb üllatus – kogu äpi sisu ja osaliselt rakenduse kasutajaliideski on vene keeles. Sisu puudutab küll Eestit, näiteks võib uudisvoost leida ERRi venekeelset sisu, kuid nimekirjas figureerib ka tuntud propagandauudiste väljaanne Sputnik.

Häid valikuid ei olegi

Algoritmi vastu kahjuks ei saa. Ehkki rakenduse seadetes peitub võimalus muuta ära keel ning regioon, ei ole võimalik ka käsitsi valida asukohaks või rakenduse keeleks eesti keelt.

Valides aga inglise keele, siis ei paista rakendus sellest suurt midagi arvavat ning presenteerib kasutajale endiselt venekeelset sisu.

Võib loota, et tegemist on siiski Google apsakaga, mis peagi parandatakse, kuna Google Newsi varasemas versioonis võis Eesti kohta lugeda nii Inglise kui ka Eesti keelset sisu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.