Uudis

Google’ist piltide leidmine muutus just märksa raskemaks

Google muutis pildiotsingusüsteemi ja kaotas tulemuste juurest “Vaata pilti” valiku, mille abil sai varem leitud foto mugavalt alla laadida. Asja eesmärgiks on vähendada piraatlust.

Kui varem sai “Vaata pilti” nuppu vajutades minna otse pildi lehele ja sealt selle täissuuruses alla laadida, siis nüüd pakub Google võimalust minna lehele, kuhu pilt pandud on. Seega kui see pilt oli originaalis näiteks mõne uudisartikli juures, siis suunatakse kasutaja just selle artikli juurde.

Siiski, kasutajatel on võimalus endiselt pääseda ka varem kuvatud lehele. Selleks tuleb teha otsingutulemustes pildil parem hiireklikk ja valida pildi aadressi kopeerimine. Kui see aadressiribale sisestada, siis jõuab lehele, kuhu suunas varem “Vaata pilti” nupp.

Nupu eemaldamine on osa programmist, mille eesmärgiks on vähendada piraatlust, mille tulemusel jõuavad otsingutulemustesse populaarse pildipanga Getty Images fotod.

Kui kasutajatele ei näidata võimalust minna lehele, kust saab pildi mugavalt alla laadida, siis peab ta minema originaallehele, kus võib foto juures olla ka vajalik autoriõiguste ja viitamisinfo, seega peaks vähenema piltide omavoliline kasutamine.

Siiski, need kasutajad, kes soovivad alla laadida vaba kasutuslitsentsiga fotosid, peavad selleks nüüd rohkem vaeva nägema.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.