Uudis

Gregor Sibold: Hetkel on aasta kõige halvem aeg telefoni osta

Ärge muretsege, õiged allahindlused on alles ees.

Aasta algus on aeg, kui inimesed soovivad midagi oma elus muuta. Üks nendest asjadest võib olla ka telefon, kuid praegu tasuks uue telefoni ostmisest loobuda, sest ajaliselt on üks kõige halvemaid aegasid selle tegevuse jaoks.

Miks? Sest käes on uute telefonide hooaeg.

Uute telefoni hooaegasid on aastas kaks: sügisel, eriti novembris, näevad ilmavalgust telefonid, mida tootjad soovivad suruda inimeste kingikottidesse, ning kevadel, peamiselt veebruaris-märtsis, toovad tootjad välja oma uued tipptelefonid.

Kohe tulevad uued telefonid

See tähendab, et jaanuar ja veebruari algus on limboperiood, kus tootjad üritavad veel vanade telefonide pealt maksimumi teenida.

See tähendab ühtlasi seda, et telefoni ostmiseks on aeg halb. Kui ostad hetkel näiteks Samsungi tippklassitelefoni, siis juba loetud nädalate pärast tuleb välja uus ja veel parem mudel.

See omakorda tähendab seda, et ilmselt küll veidi suurema summa eest saab märksa parema telefoni, kuid selle telefoni, mida hetkel sihtisid, saad loetud kuude pärast sadu eurosid odavamalt, kuna see pole enam see kõige uuem ja kõige värskem.

Ja nii pole asi vaid Samsungi puhul. Veebruari lõpus toimub maailma suurim mobiilimess Mobile World Congress, kus tuuakse välja veel hulk uusi tippseadmeid, näiteks Sony poolt, aga esindatud on ka mitmed teised suurtegijad ja oodata võib näiteks ka midagi suurt ja huvitavat Huawei tootmisliinidelt.

Üks erand siiski on

Hetkel on möödas ka suured jõuluaegsed soodusmüügid, mis hinnad alla lõid. Jääke võib veel leida, kuid üldjoontes on mõistlik hetkel tipptelefoni ost veidi aega edasi lükata. Nii saad kas veelgi parema telefoni, või hoopis praeguse tippklassitelefoni oluliselt odavamalt.

Väikse erandi võib siiski sisse tuua. iPhone’ide hinnad lähiajal liialt palju ei muutu, seega Apple’i telefonide ostmisele eelnev ei kehti.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.