Uudis

Harjumaalased rabavad kiiret internetti: esimesed õnnelikud saavad selle järgmisel suvel

Digimaa.ee lehel olev sooviavalduste kaart on oma tuhandete punaste sooviavaldustäppidega väga muljetavaldav.

Harjumaal avaldas 18 000 majapidamist soovi liituda ülikiire internetiga. Sügisel alustatakse võrgu planeerimistöödega, kevadel ehitusega ning suveks on esimesed õnnelikud majapidamised valguskaabli otsas ning kasutavad teenust.

“Prognoosisime avaldusi kusagil 15 000-20 000 kanti ning sinna see ka jäi,” lausus valguskaabli väljaehitamist vedav DigiMaa projektijuht Olav Harjo.

Harjumaa projekt on suurem kui Pärnumaal, kus saadi üle 7000 avalduse. “Harjumaal on maju selles piirkonnas umbes 35 000 ning avaldusi 18 000, see on suhteliselt hea tulemus,” lisas ta. Harjo usub, et kui ehituseks läheb ja kopp on juba maas, siis tuleb liitujaid veel juurdegi. “Arvame, et 20 000 tuleb kindlasti ära,” on ta optimistlik.

Harjo sõnul on küsimus nüüd selles, et mitu aastat valguskaabli ehitamine aega võtab. “Selge on see, et ühe aastaga seda valmis ei ehita. Me räägime ikkagi väga suurest hulgast majadest ning valguskaablit tuleb ehitada umbes 5000-6000 kilomeetrit.”

Ta lisas, et kui hästi läheb, siis ehitustööd algavad järgmise aasta kevadel. “Praegu tuleb teha väga palju ettevalmistustöid. Hakkame ehitusprojekti koostama ning enne kevadet me ei saa kindlasti ehitama hakata. Ma arvan, et suveks peaksid esimesed õnnelikud olema valguskaabli otsas ning teenust kasutama,” lausus Harjo.

Projektijuhi sõnul liitumistasu üle 300 euro leibkonna kohta kindlasti ei ole. “Eks see 200-300 euro kanti tuleb,” märkis ta. Lisaks liitumistasudele tuleb kolmandik projekti rahastusest riigilt ning kõik, mis puudu jääb see laenatakse.

DigiMaa eesmärk on tagada kõigile Harjumaa kodudele, ettevõttetele ja asutustele võimalus liituda valguskaabliga, mis võimaldab ülikiiret internetiühendust, televisiooni- ja telefoniteenuseid ning mitmeid teisi kaasaegseid lisateenuseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.