Uudis

Hinnaliikumiste ülevaade: kui kaua tuleb oodata, et uue telefoni hind sadu eurosid kukuks?

PM/Scanpix Baltics

Uue tipptelefoni turule tulekul võib tekkida kihk seda kohe ostma tormata. Mis siis, kui aga pisut oodata? Vaatlus näitab, et vaid mõne kuuga võib säästa juba sadu eurosid.

Millal on siis kõige parem aeg telefon osta, et hind kukkunud oleks, kuid samas ei ostaks endale juba vananenud tehnikaga telefoni? Selle uurimiseks vaatasime erinevate telefonide Hinnavaatluse hinnagraafikuid. Vaadeldud on telefonide kõige madalamat hinda konkreetse ajahetke jooksul.

Samsung: oota vähemalt kaks kuud

Kõigepealt uuemad telefonid. Samsung S10 tuli Eestis müüki veebruaris, tol ajal oli madalaim hind 900 euro ringis. Täna, viis kuud hiljem, maksab telefon 650 eurot. Kõige võimsam hinnalangus oli telefonil esimese kahe kuu jooksul, mil hind kukkus tervelt 200 eurot.

Samsung Galaxy S10e maksis veebruaris 900 eurot, täna vaid 520 eurot. Hind on viie kuu jooksul pidevalt jõudsalt langenud.

Samsung Galaxy S8 hind kukkus esimese viie kuuga 850 eurolt 560 peale. Seejärel hinnalangus aeglustus, täna maksab telefon 450 euro ringis.

OnePlus: oota ennast lolliks

OnePlusi telefonide sõpradele on halvad uudised: hinnad on olenemata põlvkonnast jäänud üldjuhul samaks. Näiteks OnePlus 5 maksis 2017. aasta augustis 540 eurot, nüüd on suudetud madalaim hind liigutada 490 euro peale.

Sama kehtib ka uuemate OnePlusi telefonide puhul. Seega ei tee selle tootja puhul paha, kui telefoni kohe kasvõi esimesel päeva ostaksid.

Huawei: oota vähemalt kaks kuud

Huawei P20 Pro mudeli sai endale esimeste seas Eestis mullu märtsis soetada 850 euro eest. Nüüd maksab telefon 450 eurot. Hind kukkus esimese kahe ja poole kuuga 110 eurot.

Huawei P20 Lite maksis eelmise aasta märtsis 380 eurot, nüüd 180. Kuna tegemist on odava telefoniga, siis hinnaliikumine ei saa väga võimas olla, kuid 2017. aasta lõpuks oli telefoni hind 240 eurot.

Apple: ootama peab kaua

Alustame vanematest mudelitest. iPhone 6S tuli väljas 2016. aasta septembris, tollal tuli seadme eest välja käia 680 eurot. 2017. aasta lõpuks oli telefoni hind 470 eurot, ehk siis suurem hinnalangus võttis aega pea poolteist aastat. Seejärel seisis hind pea aasta aega paigal (kuid täna on hind 290 eurot).

Sama süsteem paistab olevat ka teistel Apple’i telefonidel. iPhone 8 paisati müüki 2017. aasta septembris, hinnaks 800 eurot. 2018. aasta lõpuks tuli välja käia 610 eurot. Pärast seda on hind langenud vaid 50 euro võrra.

Kui sama loogika kehtib ka uuemate Apple’i telefonide puhul, võiks näiteks iPhone XS (väljalase 2018. aasta september) hind olla suurema languse teinud läbi käesoleva aasta lõpuks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.