Uudis

Hinnaülevaade: vaata, kui palju on Eesti poodides kukkunud kevadiste tipptelefonide hinnad

Kui palju maksavad täna kevadised tippmudelid?Shutterstock

Nutitelefonide maailmas on kevad ja sügis alati kaks kõige tähtsamat aastaaega. Tavaliselt tullakse just sel ajal välja uute seeriatega ja uued tippude tipud jõuavad küllaltki kopsaka hinnasildiga poelettidele.

Tippmudelite hinnad on aasta-aastalt aina kasvanud ja tänaseks pole enam imelik, kui telefonid maksavad juba 1400 eurot ja nende tootja polegi seejuures Apple.

Ka see kevad oli üsna värvikas, Huawei tõi turule P40 seeria, Samsung Galaxy S20 seeria, OnePlusil nägi ilmavalgust 8 ja 8 Pro ja Sony üllatas tippmudeliga Xperia 1 II.

Kuna tipptelefonide areng on endiselt kiire (sellele annab tõestust fakt, et sügisel näeme jälle uusi mudeleid), siis langeb küllalt väledalt ka nende hind. Praegu olekski paslik üle vaadata, kui palju maksavad tänaseks telefonid, mis sel kevadel ilmavalgust nägid.

Üks tootja üllatab

Võtame esimesena ette Huawei, kes tõi märtsis Eesti turule kolm mudelit: P40 Lite, P40 ja P40 Pro neist kõige karmima mudeli, P40 Pro hind oli toona 1049 eurot, kuid tänaseks on see langenud operaatorite juures juba 799 euro peale. Teistest poodidest võib selle saada ka 670 euroga.

P40 mudel maksis aga kevadel 800 eurot, täna võib aga mõnest poest leida selle juba 450 euro eest. Operaatorite juures on hind 599 eurot.

Samsungi tipud on aga hinnas veidi kindlamaks jäänud. Galaxy S20 mudel tuli müüki 899 euroga, tänaseks on hind kukkunud operaatorite juures 699 euro peale. Sarnane hinnatase on pea kõigis e-poodides.

S20 Ultra ehk kevadine parim Samsungi telefon maksis toona 1349 eurot. Täna leiame selle sideoperaatorite juurest 1199-1299 euro eest, teistest e-poodidest saab ehk veel 100 eurot võitu lisaks.

Ka Sony ei üllata vapustava hinnalangusega. Sony Xperia 1 II mudel tuli juunis müüki 1400-eurose hinnasildiga, tänaseks on hind kukkunud 1199 euro peale.

OnePlusi parim mudel 8 Pro jõudis lettidele aprilli lõpus hinnasildiga 899 eurot. Üllataval kombel pole hind nelja kuuga üldse liikunud ja täna peab telefoni eest maksma täpselt sama palju.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.