Uudis

Huawei, Xiaomi, Oppo ja Vivo arendavad koos Google’i äpipoe alternatiivi

Hiina telefonitootjad kavatsevad Google Play'ga konkureerima hakata.Shutterstock

Google Play Store äpipood võib varsti endale tõsiseltvõetava rivaali saada, sest väidetavalt töötavad Huawei, Xiaomi, Oppo ja Vivo praegu selle kallal, et neil oleks selle aasta märtsiks ühine platvorm, mille kaudu saaksid äpiarendajad korraga kõigi nelja tootja telefonide äpipoodidesse rakendusi tuua, kirjutab Reuters.

Selgituseks, et igal tootjal on lisaks Google Play-le ka oma äpipood (Huaweil nt AppGallery). Üldiselt jäävad need äpipoed Google Play Store’i varju, kuna seal lihtsalt pole meile teadatuntud äppe.

Mainitud neli telefonitootjat üritavad aga seda probleemi lahendada. Platvormi nimeks saab GDSA (Global Developer Service Alliance) ja selle läbi saab arendaja tuua oma äpi korraga kõigi nelja tootja telefoni. See tähendaks omakorda, et Hiina telefonitootjatel oleks küll eraldi äpipoed, aga ühine ökosüsteem.

Selline otsus oleks eriti oluline Huaweile, kuna nende uued telefonid ei tohi Google’i tooteid kasutada. Ühine platvorm meelitaks aga äpitootjaid ka nende poodi rakendusi arendama

Xiaomi, Oppo ja Vivo kinnitasid Reutersile, et selline platvorm on töös, kuid Huawei keeldus kommenteerimast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.