Uudis

Hüvasti, roheline portaal: riigiportaal eesti.ee on nüüd ühtses keskkonnas

Riigiportaal Eesti.ee.Foto: RIA

Riigiportaal www.eesti.ee sulges vana nn rohelise portaali ning on tänasest ühtses sinises keskkonnas.

2021. aasta juulis pärast dokumendifotode ebaseaduslikku allalaadimist eraldas valitsus ühekordselt 500 000 eurot rohelise portaali sulgemiseks. Alates sellest on RIA ühes arenduspartner Nortaliga teinud rohkem kui 30 edukat muudatust ning panustatud ca 10 000 töötundi, et vana portaal lõppkasutajale sulgeda. Riigiportaali roheline nägu jõudis kasutajate ette 2011. aastal.

„Nähtav osa vanast portaalist kaob, ent tööd taustal jätkuvad vähemalt sama suures mahus. Seda selleks, et vabaneda taakvarast, vastata paremini kasutajate ootustele ning samal ajal vähendada turvariske,“ märkis portaali juhataja Kaisi Udumäe.

Uue aasta alguses lisandub keskkonda ka kaks uut sündmusteenust: abiellumine ja lapse saamine. Eesti.ee kaudu saab alustada abiellumise avalduse esitamisega, liikudes sealt ühekordse sisselogimisega rahvastikuregistrisse. Lapse sünni info on toetatud interaktiivse ajajoonega, mis annab kogu vajaliku info alates pisipere planeerimisest kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni.

Riikliku postkasti kaudu edastavad riigiasutused igal aastal üle miljoni teavituse. Nii jõuavad inimesteni teated sõidudokumentide ja isikut tõendavate dokumentide aegumise või valmimise kohta, valijakaart, kaitseväe kohustuse info, trahviteated jms. Uue aasta alguses on eesti.ee meeskonnal valmimas riikliku postkasti analüüs, mis kaardistab praegused probleemkohad ja võimalused, edasised arendusplaanid ning visiooni.  

Riigiportaali külastatakse aastas 10 miljonit korda, lehel on 85 teenust ning 450 infoartiklit, mis suunavad inimesed õige asutuse või teenuse juurde.

Riigiportaali uuendamisel ja rohelise portaali sulgemisel on RIA-le abiks olnud ettevõtted Fujitsu, Nortal, Trinidad Wiseman ja Srini. Tööde kogumaksumus on ca 1,2 miljonit eurot ning seda rahastust on toetanud Eesti riik, Euroopa taaste- ja vastupidavusrahastu ning regionaalarengu fondid. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.